Новини » Політика 22 квітня, 2019, 14:31
Портников: Олігархи дали чіткий сигнал – хто не хоче з ними домовлятися, Президентом не стане
Віталій Портников. Фото: ZIK
Віталій Портников. Фото: ZIK

Сигнал, який олігархи послали цією виборчою кампанією всьому українському політичному класу, простий: той, хто не хоче з ними домовлятися, не хоче їх почути, той, хто зазіхає на їхню власність, не може розраховувати на перемогу на виборах, а вони можуть ввести в президентський кабінет того, кого вважатимуть гідним. Хоч коня, хоч шоумена.

Про це у своїй статті для російської служби Радіо Свобода пише журналіст Віталій Портников.

«І я не сумніваюся, що цей сигнал уже почутий і засвоєний, а значить, новий парламент буде майже під тотальним олігархічним контролем. Так що Українська держава, яка намагалася з олігархічної вольниці стати справжньою державою, розгромив не відомий артист і не втомлені громадяни. Його розгромили саме ті, хто хоче, щоб держава залишалася всього лише інструментом їх привілейованого клубу мільярдерів. І якщо після виборів президента і парламенту їх план остаточно втілиться в життя, незабаром Україну (як і сусідню Молдову) опозиціонери будуть називати «захопленою державою», що, втім, особливого впливу на систему прийняття рішень мати не буде», – зазначає він.

На думку журналістів, перешкодити здійсненню цього плану можуть новий президент і український народ. Новий президент – якщо він в ейфорії своєї перемоги і народних очікувань перестане розуміти, чому він повинен зважати на інтереси тих, кого роками веселив на концертах і вечірках.

«Але в такому випадку Зеленський повинен бути готовий до справжньої політичної війни на знищення, а ми не знаємо, чи готовий він, чи хоче він тримати удар. А український народ – якщо олігархи будуть схиляти владу до домовленостей з Москвою, які здадуться зрадою активної частини суспільства. Тоді Україна знову зануриться в повстання, яке підтримає та частина олігархічного клубу, яка вважатиме, що конкуренти отримали занадто багато влади і власності.

Це, до речі, ще одна, найочевидніша можливість перешкодити наступу олігархів на ослаблу державу. Мільярдери знаходять спільну мову, коли потрібно об’єднатися проти впливу державних структур, але не зберігають єдності після перемоги. Історія «семибанкірщини» в Росії – яскрава тому ілюстрація», – вважає Портников.

Він прогнозує, що вже через кілька тижнів олігархічні телеканали почнуть війну на знищення конкурентів господаря, близькі до олігархів політики почнуть боротися один із одним в ефірах, президентська адміністрація почне укомплектовуватися представниками протиборчих кланів, а журналісти-розслідувачі будуть виявляти в своїх електронних поштових скриньках нові «прослушки», документи з офшорів і сенсаційні фотографії. «Саме завдяки цій нездатності домовлятися перемоги олігархів над державою поки що оберталися не авторитаризмом, а специфічною українською демократією. Ну а що буває з країною, коли держава й олігархи виявляються здатні дійти згоди, російському читачеві нагадувати не потрібно», – підсумовує Портников.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 09:19 :15