Новини » Політика 22 квітня, 2019, 14:38
Парубій: Нема жодних юридичних чи політичних підстав для розпуску Ради
ZIK
ZIK

Законних причин для розпуску парламенту може бути кілька, але всі вони втрачають свою силу за шість місяців до завершення каденції.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив голова ВРУ Андрій Парубій.

«Майже кожного місяця протягом останніх трьох років я чую запитання: «Коли буде розпуск ВРУ?». Хочу нагадати, що це не може бути забаганкою будь-якого президента», — каже Андрій Парубій.

Розпуск парламенту може відбутися лише на тих умовах, які зазначені в Конституції, і законах, наголошує голова ВРУ.

«Законних причин для розпуску парламенту може бути кілька: коли протягом тридцяти днів не створена нова коаліція, коли впродовж тридцяти пленарних днів ВРУ не може розпочати свою роботу — немає більшості і не може ухвалювати рішення, коли безпосередньо два місяці парламент не обирає новий склад уряду. Сьогодні жодних із цих передумов — немає. До слова, кожен із цих пунктів має певний термін: від 30 до 60 днів», — говорить Андрій Парубій.

Голова ВРУ нагадує: розпуск парламенту неможливий за шість місяців до завершення каденції.

«Фактично, 27 травня, будь-які передумови не матимуть жодного сенсу для розпуску парламенту. Це політична дискусія, яка немає продовження: ні юридичних, ані політичних підстав. Тому Верховна Рада буде працювати до жовтня цього року», — зазначає Андрій Парубій.

Голова ВРУ звертає увагу на питання інавгурації нового президента України.

«Інавгурація точно відбудеться у термін, передбачений законом. Дається десять днів ЦВК на оголошення результатів виборів, які мають бути надруковані в «Голосі України». Після цього маємо тридцять днів для підготовки до інавгурації. Саму дату визначає ВРУ через постанову», — додає Андрій Парубій.

Нагадаємо, Андрій Парубій спрогнозував, що ухвалення законопроекту про українську мову може відбутися у Чистий четвер, 25 квітня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 14:09 :58