live
Новини » Політика 9873 Читать эту новость на русском

Озвучено можливу дату інавгурації нового президента

Володимир Зеленський. Фото: EPA-EFE/TATYANA ZENKOVICH

28 травня відбудеться можлива інавгурація Володимира Зеленського після перемоги на президентських виборах.

Про це повідомляє Еспресо з посиланням на РБК-Україна.

Один з представників команди Зеленського розповів, що робочої датою інавгурації є 28 травня – з тим, щоб новий президент вже не мав права розпустити Верховну раду, коли до парламентських виборів залишиться менше півроку.

3 червня 2019 року – крайня дата проведення інавгурації нового президента України. Про це OBOZREVATEL заявила член Центральної виборчої комісії Ірина Єфремова. За її словами, зараз у будівлю на площі Лесі Українки, 1, де розташовується офіс ЦВК, починають надходити перші протоколи з мокрими печатками.

До 1 травня ЦВК має встановити офіційні результати виборів в Україні, а ще через три дні – офіційно оприлюднити їх.

Процедура інавгурації законодавчо не закріплена, але прописані норми можна знайти в Конституції України та законі про регламент Верховної Ради. За час незалежності сформувалися свої правила інавгурації нового президента.

Зазвичай Верховна Рада призначає урочисте засідання з приводу складення присяги новообраним президентом. Але народні депутати можуть змінити місце проведення інавгурації. Наприклад, у 1999 році парламент пішов назустріч Леоніду Кучмі, який був переобраний на другий термін, і переніс торжества до Національного палацу мистецтв «Україна».

Дата і час проведення урочистого засідання Верховної Ради визначаються рішенням депутатів за погодженням з новообраним президентом.

Якщо в Раді буде скандал і отримати 226 голосів народних депутатів стане неможливим, дату і час проведення урочистого засідання називає голова парламенту.

Він же відкриває засідання, а в разі його відсутності – перший віце-спікер або віце-спікер. До слова, Пересопницьке Євангеліє не є обов’язковим атрибутом церемонії інавгурації, але стало символом на присязі.

Для участі в засіданні запрошуються голова Центральної виборчої комісії, голова Конституційного суду (КС) та інші офіційні особи, списки яких спікер парламенту узгоджує з новообраним президентом і головою КС.

Новий президент приносить присягу, поклавши одну руку на Конституцію України і, за бажанням, іншу – на Пересопницьке Євангеліє. Потім він підписує її текст, який передає голові КС, а той – голові Верховної Ради.

Традиційно президент України приносить таку присягу: «Я, (ім’я та прізвище), волею народу обраний Президентом України, заступаючи на цей високий пост, урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов’язуюсь усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу, обстоювати права і свободи громадян, додержуватися Конституції України і законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України у світі».

Читайте також: В Росії відреагували на вибір Зеленського президентом

Вже після цього голова ЦВК вручає президенту України посвідчення, а голова КС символи президентської влади – булаву, печатку і нагрудний знак.

Потім президент виступає з парламентської трибуни зі зверненням до українського народу (інавгураційною промовою).

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

Loading...
Loading...
Loading...