Новини » Суспільство

На Алясці аномально тепло – починають гинути люди

Аляска. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Аляска перебуває в одному із найтепліших періодів за всю історію штату, це вже коштувало життя кільком жителям.

Про це повідомляє Новое Время з посиланням на Science Alert.

Брайан Томас, начальник станції Базової атмосферної обсерваторії Барроу, вважає, що Аляска стала найбільш швидко прогріваним штатом.

Середня температура за березень, зафіксована в обсерваторії NOAA в Уткіагвікі (місто було відоме як Барроу до 2016 року, коли жителі проголосували за перейменування), була на 18,6 градуса Фаренгейта вище норми.

Уткіагвік встановив денні температурні рекорди 28 разів за перші з 100 днів цього року, згідно з Центру досліджень клімату Аляски.

Крижані дороги, побудовані на замерзлих водних шляхах – життєво важливих транспортних засобах в штаті – стали слабкими і ненадійними. Принаймні п’ятеро людей загинули цієї весни після падіння льоду, який почав танути раніше, ніж очікувалося.

Двоє чоловіків померли в кінці березня, коли їхні автомобілі впали при переправі через замерзлу річку Кускоквім. В середині квітня троє членів сім’ї – включаючи 11-річну дівчинку – були вбиті після того, як розбилися об лід, коли вони прямували до маленького села Ноатак, куди можна дістатися лише на снігоході.

«Зміна клімату відбувається швидше, ніж будь-коли раніше за час наших записів. Ми прямо в центрі цього», – сказав Брайан Томас.

Сержант Тіг Уідмір, який очолює підрозділ траперів штату Аляска в місті Бетел, заявив, що влада закликає людей триматися подалі від все більш і більш слабкого річкового льоду. Але він визнав, що у жителів мало інших варіантів подорожей сільськими районами штату.

Рекордні температури цієї весни пов’язані зі зникненням льоду в Беринговому і Чукотському морях на захід від Аляски. Обидві області встановили рекорди в цьому році для їх найнижчого кількості льоду в березні. Тепла погода загрожує китобійному промислу – багатовікової традиції в Уткіагвікі і його околицях.

Додамо, за останні 55 років у світі розтануло 9 трильйонів тонн льоду.

Loading...