Новини » Політика 22 квітня, 2019, 1:35
Лукашенко звикає, що хтось новий може бути українським президентом, – білоруський журналіст
ZIK
ZIK

Лукашенко спочатку казав, що на виборах в Україні переможе Порошенко. Потім він припустив, що Зеленський – теж непоганий кандидат, який має право бути президентом. А сьогодні він навіть говорив, що ось Володя Зеленський. Тобто він вже звикає до того, що хтось новий може бути президентом України.

Про це під час скайп-включення в ефірі телемарафону «День виборів-2019» на телеканалі ZIK розповів білоруський журналіст Валерій Калиновський.

Відповідаючи на питання ведучої, чи можливий «український сценарій виборів» в Білорусі, Валерій Калиновський зазначив, що для того, аби в білоруській владі з’явилися «нові обличчя», країні потрібні такі можливості, як в Україні. А наразі Білорусь таких можливостей немає.

«Звернення пана Зеленського до країн СНД про те, що «все можливо», зараз на перших шпальтах всіх незалежних сайтів Білорусі. Звісно, державні ЗМІ про це не повідомляють, а от незалежні мовби натхненні тим, що майбутній президент України Зеленський закликає їх до того, щоби були «нові обличчя».

Також у соціальних мережах Білорусі зараз популярна така картинка, де шість українських президентів, а навпроти – один Лукашенко за 25 років. Це дуже разюча різниця між Україною та Білоруссю»,– підкреслив журналіст.

Він додав, що Україна сьогодні надихає Білорусь на те, що потрібно змінюватись, потрібно вимагати.

«Єдине, що насторожує, що ситуація не дуже сприятлива. В Білорусі немає таких можливостей, як в України, щоб були «нові обличчя» у владі»,– зазначив Валерій Калиновський.

Він також розповів, що сьогодні на українські виборчій дільниці в Білорусі було дуже багато молоді, а також біженців з Донбасу.

«Вони тут живуть, але дуже хочуть повернутися до України. І сьогодні вони говорили не про корупцію, не про проблеми. Вони говорили про вимогу до нового президента України – мир та припинення війни. Ось це було найголовнішим для цих людей»,– завив білоруський журналіст Валерій Калиновський.

Нагадаємо, 21 квітня в Україні відбувся другий тур президентських виборів. Українські виборці визначалися з-поміж двох кандидатів на пост Президента – Володимира Зеленського та Петра Порошенка.

Згідно з результатами Національного екзит-полу другого туру президентських виборів, Володимир Зеленський набрав 73,2% голосів виборів, чинний Президент Петро Порошенко – 25,3%. Екзит-поли телеканалів підтвердили значний розрив між Зеленським і Порошенком.

За даними ЦВК, станом на 20:00 на виборах проголосували 62,8% українців.

Володимир Зеленський відреагував на оприлюднені попередні дані екзит-полу, наголосивши, що «ми зробили це разом».

Чинний Президент Петро Порошенко заявив, що з політики не йде.

.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 12:39 :17