Новини » Політика 22 квітня, 2019, 12:55
КВУ не зафіксував підкупу та адмінтиску під час другого туру виборів
Голосування на виборах Президента України, 21 квітня 2019 року. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Голосування на виборах Президента України, 21 квітня 2019 року. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Комітет виборців України у день виборів 21 квітня не зафіксував фактів використання адміністративного тиску чи підкупу виборців.

Про це під час брифінгу повідомив голова КВУ Олексій Кошель, повдіомляє Укрінформ.

«Щодо позитивної оцінки виборів – нам дає підстави характеризувати той факт, що у день виборів не було зафіксовано фактів використання адміністративного ресурсу – ні тиску на членів комісій, ні тиску на спостерігачів, на виборців, ні інших механізмів адміністративного ресурсу», – зазначив Кошель.

Він також відмітив позитивну тенденцію зменшення загального масиву порушень виборчого законодавства порівняно з першим туром виборів.

«Ми можемо говорити лише про роботу спостерігачів КВУ, за їхніми даними ми не зафіксували жодного факту підкупу виборців, тобто ані «піраміди», ані «каруселі», ані технології обміну фото на грошову винагороду. Не було фактів, які могли б свідчити про механізми підкупу», – відмітив Кошель.

Глава КВУ наголосив, що 31 березня в день виборів першого туру спостерігачі фіксували «значно більше фактів фотографування бюлетенів, значно більше проблем, пов’язаних із списком виборців».

«І також вчора були фактично відсутні заяви штабів кандидатів і прихильників кандидатів у спробах фальсифікації виборів», – зауважив він.

Кошель також відмітив, що понад 50% фактів порушень чинного законодавства, які були виявлені представниками КВУ у другому турі – пов’язані з роботою дільничих виборчих комісій.

Додамо, окремі дільничні комісії зарано розпочали заповнювати протоколи.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 02:47 :15