Новини » Політика 22 квітня, 2019, 23:10
Імпічмент президента і розпуск парламенту треба зафіксувати у Конституції, – екс-нардеп
ZIK
ZIK

Імпічмент президента, як і його можливість розпустити парламент, повинні бути зафіксовані у Конституції України. Якщо парламентарі домовляться з новим президентом саме на такий паритет, це буде проголосовано.

Таку думку в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України (VI скликання) Юрій Ганущак.

Він зауважив, що проблемою чинного Президента Петра Порошенка стало те, що він взяв на себе навіть більше обов’язків, ніж це передбачено Конституцією.

«У президента в парламентсько-президентській країні повинно бути одне невелике, але дуже суттєве право натискати на «кнопку перезапуску». Вона називається розпуском парламенту. Вона має натискатися не коли це хоче парламент, а коли для цього є об’єктивні обставини», – зазначає політик.

З його слів, такими є непрацездатність парламенту, його неспроможність ухвалювати закони, які пропонує Кабінет Міністрів, наприклад, державний бюджет.

«Саме це і є ознакою відсутності коаліції, а не список, який завіряється у нотаріальному порядку. Якщо б ішли законопроекти про президента, то це було б у комплексі. Саме тоді і може бути зоряний час Володимира Зеленського», – заявляє Юрій Ганущак.

Він пояснює, що в такому випадку президенту Зеленському навіть не потрібна буде своя фракція. Натомість президент, який має свою фракцію, ніколи не піде на розпуск парламенту.

«У нього буде таке ж фіаско, як і в Петра Порошенка, бо йому скажуть, що коли в нього є своя фракція, то чому він каже, що внутрішня політика – це не його повноваження. Натомість президент, який не має своєї фракції, просто слідкує за тим, щоб парламент працював», – розповів екс-нардеп.

Відтак, він висловив переконання, що імпічмент президента, як і його можливість розпустити парламент, повинні бути зафіксовані у Конституції України.

«Якщо парламентарі домовляться з новим президентом саме на такий паритет – імпічмент проти можливості розпуску – це буде проголосовано. Плюс до цього реформа територіальної організації влади. Це три питання, які можуть бути», – резюмував Ганущак.

Нагадаємо, спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що законопроект про імпічмент може бути розглянуто у парламенті вже цього четверга.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 17:39 :39