Новини » Політика 22 квітня, 2019, 12:49
Тележурналіст Сергій Каразій розповів зворушливу історію про Порошенка

У 2005 році Петро Порошенко був секретарем РНБО і під час поїздки у Багдад вирішив відвідати готель, у якому загинув український оператор Тарас Процюк. Це було небезпечно і страшно, але він вважав це своїм обов’язком. Повернувшись в Україну, майбутній Президент також відвідав родину журналіста і надав їй суттєву фінансову допомогу – з власних коштів та без публічного галасу.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці пише фотокореспондент Reuters Сергій Каразій.
 

Історія, яку я вам вчора пообіцяв і яку не хотів розповідати з очевидних причин до кінця виборів:

В кінці інтерв’ю, яке Порошенко дав нам на борту літака, між Берліном і Парижем він згадав про нашого колегу Тараса Процюка і про те, що коли він, будучи секретарем РНБО, відвідував Ірак в 2005 р, то поїхав на місце загибелі Тараса, в готель Палестина.

Про деталі цієї поїздки мені колись розповідав один з тих, хто займався безпекою Порошенка в цій поїздці.

В 2005 в Багдаді було дуже погано. Підриви авто на фугасах і атаки на кортежі, котрі пересувались містом, були досить частими. В основному все керівництво Іраку й коаліційних сил знаходились в одному укріпленому кварталі, під охороною американських військових, т. зв. «Зеленій зоні».

За її межі без потреби старались не виїжджати. Готель Палестина, де в квітні 2003 загинув Тарас, знаходився поза межами Зеленої зони, і туди треба було їхати не дуже безпечними вулицями Багдада. Американські секьюриті були геть не в захваті від такої ідеї, але погодились. По дорозі Порошенко попросив заїхати кудись купити квіти, щоб покласти на балконі готелю, де загинув український журналіст.

Поїхали шукати квіти. В Багдаді. Коли переїзд з точки А в точку Б сам по собі є досить ризикованою операцією.

Є речі, вчинки, які викликають повагу. Для мене це один з них.

Був і ще один. Після повернення з Іраку Порошенко зустрівся з батьками Тараса і передав їм досить значну суму грошей. Своїх. Не бюджетних. Без камер і піару. При цьому були присутні двоє людей, які приїхали з ним і троє близьких друзів Тараса, через яких було організовано зустріч.

Ось така історія. Чомусь захотілось поділитись після вчорашнього виступу президента в його штабі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 04:18 :41