Новини » Політика 22 квітня, 2019, 15:25
Експерти пояснили, кому вигідно затягнути оголошення результату виборів президента
ZIK
ZIK

Представник Центральної виборчої комісії заявив, що можуть виникнути складнощі з отриманням інформації від судової гілки влади. Зокрема, щодо позовів про визнання недійсними результатів на окремих дільницях. І саме це може максимально затягнути оголошення результатів голосування.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив журналіст Володимир Бойко.

«Після першого туру чотирьох днів вистачило для підрахунку голосів. І по ідеї, якщо б було все нормально, то вже 26 квітня можна було б також опублікувати результати виборів. Але цього, мабуть, не станеться», – сказав Бойко.       

Він наголосив: представник ЦВК заявив, що виникнуть складнощі з отриманням інформації від судової гілки влади.

«Буде проведено аналіз, чи немає позовів про визнання недійсними результатів на окремих дільницях. Тому можна припускати, що будуть максимально затягувати оголошення результатів виборів», – вважає він.

За його словами, кардинально ситуацію може змінити вчасне оголошення результатів. Тому що все це підв’язано під дату інавгурації президента.

«Дата дійства призначається Верховною Радою, але впродовж одного місяця з моменту офіційного оприлюднення. Якщо, наприклад, 26 квітня було б оприлюднено підсумки голосування, то в такому випадку не пізніше травня Верховна Рада була б зобов’язана призначити урочисте засідання», – прокоментував Бойко.

Його співрозмовник політичний експерт Кирило Молчанов також поділяє його думку і вважає, що офіційні результати будуть оприлюднені лише на початку травня.

«Я думаю, що результати виборів ЦВК буде затягувати до останнього і оприлюднять їх лише на початку травня. Потім рішення ще день друкуватиме «Голос України», відповідно вже Верховна Рада буде вирішувати, коли призначати дату інавгурації, виходячи з цього тридцятиденного плану. ЦВК немає куди поспішати, адже більшість квот в ЦВК мають представники БПП та «Народного фронту», – додав Молчанов.

До слова, Центральна виборча комісія отримує дані електронних протоколів підрахунку голосів на виборах Президента України. За даними 99,23% електронних протоколів, лідирує Володимир Зеленський, за якого свої голоси віддали 73,23% виборців. За Петра Порошенка проголосували близько 24,45% виборців.

Для проведення виборів було утворено 199 територіальних виборчих округів та один закордонний виборчий округ, а також близько 30 тисяч дільничних виборчих комісій. За кордоном було утворено 101 виборчу дільницю.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 07:58 :27