Новини » Політика 22 квітня, 2019, 10:49
Члени ДВК у Лебединському є героями, – заступник голови ЦВК
ZIK
ZIK

На етапі створення дільничної виборчої комісії у селі Лебединське, яке розташоване на лінії розмежування, люди просто відмовилися брати участь у роботі комісії. Але згодом вдалося знайти сміливців, які все ж сформували її і вже в обід люди мали можливість прийти проголосувати.

Про це на брифінгу Центральної виборчої комісії, який транслювався в ефірі телеканалу ZIK говорив заступник голови ЦВК Євген Радченко.

«Насправді, ситуація у Лебединському дещо простіша, аніж про це говорять. Адже була спроба сформувати там комісію, але цього не змогли зробити. Тому що на етапі створення люди відмовилися брати участь у роботі комісії», – Радченко.

За його словами, саме через це комісія була сформована із запізненням. Але вже за декілька годин таки відкрила свої двері для виборців.

«Центральна виборча комісія протягом дня повідомляла, чому дільниця у Лебединському не змогла відкритись зранку. І вже приблизно о 12-13 годині дня, 21 квітня ми мали комплект, без перебільшення, героїв. Тобто тих людей, які погодилися працювати на території цієї дільниці», – розповів він.

А також наголосив, як тільки комісія була сформована, вона одразу отримала бюлетені і поїхала на дільницю.

«Як тільки ми отримали мінімальну кількість людей, вони були приведені до присяги. І з бюлетенями в супроводі охорони та поліції вони виїхали на дільницю, де почали працювати», – зазначив Радченко.

Нагадаємо, вчора, 21 квітня в Україні станом на ранок в населеному пункті, який розташований на лінії розмежування Лебединське не відкрилась одна виборча дільниця. Через що поліція відкрила кримінальне провадження. Саме на цій дільниці зареєстровані 680 виборців, які були позбавлені права голосувати.

На думку керівник політико-правових програм Українського Центру суспільного розвитку Ігоря Рейтеровича, труднощі з формуванням дільничних виборчих комісій виникли на тлі психологічного тиску на членів ДВК, зокрема і з боку політично заангажованих правоохоронців. Однак до зриву виборів ця проблема не призвела.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 02:04 :43