Новини » Політика 22 квітня, 2019, 20:40
Безсмертний помітив появу нової ролі для Верховної Ради і Кабміну
ZIK
ZIK

Очевидно, що після президентських виборів зростає роль парламенту та уряду, і треба, щоб нинішні парламентарі й урядовці це розуміли, а не тряслися від того, що обрано іншого президента.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України, представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи у 2014-2016 рр. Роман Безсмертний.

Пан Безсмертний зауважив, що складно судити, як у нинішній ситуації будуть розвиватися події в Україні, але з'явився реальний шанс побачити, що таке парламентсько-президентська республіка.

«До сьогодні парламентсько-президентська республіка називалася не реалізацією Конституції, вона називалася Петро Порошенко з точки зору тлумачення як Конституції, так і положень. На президенті залишається відповідальність за курс України», – зазначив експерт.

За його словами, в Україні знову внутрішні й зовнішні чинники створять розхитування, але світ не приймає українських стрибків емоцій, він не розуміє що таке змінювати курс від того, яке прізвище президента. Тому, на думку пана Безсмертного, щоб зберегти відносини із західними партнерами, Україні як ніколи треба бути прогнозованою, триматися в рамках зовнішніх і внутрішніх зобов'язань.

«Я б сказав, що ми дожили до того, що наші зовнішні борги є гарантом того, що нас не буде перекидати направо і наліво. Добре, що це є. Цей якір буде якось стримувати внутрішні емоції.

Знаєте, в нас одне життя у соціальних мережах, причому в різних – різне, зовсім інше в столиці, в регіонах, у районних центрах і в селі. Знаходячись у такому багатовимірному суспільстві, треба максимально досягати погоджених дій у трикутнику президент - парламент - уряд і не бути дикунами, а демонструвати цивілізованість і прогнозованість поведінки», – порадив Безсмертний.

Нагадаємо, ЦВК опрацювала понад 99% протоколів: за Зеленського проголосувало 73,23% виборців, за Порошенка – 24,45%.

Також уже озвучили можливу дату інавгурації нового президента.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 06:58 :18