Новини » Політика 22 квітня, 2019, 20:01
Андерс Аслунд застеріг від двовладдя в Україні
ZIK
ZIK

Якнайшвидше провести вибори до українського парламенту – це найкраще, оскільки у протилежному випадку протягом півроку до чергових парламентських виборів у країні буде двовладдя, бо новий президент не матиме підтримки у ВРУ.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив аналітик «Atlantic Council» Андерс Аслунд.

Аналітик наголосив, що вибори Президента, які відбулися в Україні, були чесними і демократичними. Відповідаючи на запитання, які очікування є у Заходу від нового президента України, Андерс Аслунд зауважив, що таких вимог мало. Він також зазначив, що Президент Порошенко наголошував на націоналістичних цілях, проте цього виявилося недостатньо – люди вимагали більшої боротьби з корупцією, економічного зростання та вирішення проблеми війни, тож українці швидше голосували проти політичного істеблішменту, проти старої системи та корупції, аніж за Зеленського. А це, вважає аналітик, непогано, оскільки тепер Володимир Зеленський має показати, що вартий такої підтримки.

Що ж до дочасного «перезапуску» роботи українського парламенту, Андерс Аслунд зауважив, що, до прикладу, після президентських виборів у Франції завжди або ж майже завжди відбуваються і парламентські вибори. На його думку, такий крок кращий і для України, оскільки в протилежному випадку протягом півроку до чергових парламентських виборів у країні буде двовладдя, оскільки новий Президент не матиме підтримки у ВРУ, і будуть незрозумілі відносини із урядом. На його переконання, краще змінити склад ВРУ, утворити нову коаліцію, яка обере новий уряд.

Нагадаємо, 21 квітня в Україні відбувся другий тур президентських виборів. Українські виборці визначалися з-поміж двох кандидатів на пост Президента – Володимира Зеленського та Петра Порошенка.

Згідно з результатами Національного екзит-полу другого туру президентських виборів, Володимир Зеленський набрав 73,2% голосів виборців, чинний Президент Петро Порошенко – 25,3%. Екзит-поли телеканалів підтвердили значний розрив між Зеленським і Порошенком.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 09:27 :08