Новини » Політика 21 квітня, 2019, 18:58
В’ятрович: Пам‘ятаймо про Майдан, бо це про віру і перемогу, які потрібні нині
Євромайдан 2014 р. Фото: EPA/ALEXEY FURMAN
Євромайдан 2014 р. Фото: EPA/ALEXEY FURMAN

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович нагадав, що варто вірити у перемогу, як тоді, п’ять років тому на Майдані.

Про це Володимир В’ятрович написав у Facebook.

Подаємо допис у повному обсязі:

«Майдан – це віра. Часто ірраціональна, але врешті переможна. Коли в кінці листопада вийшов на головну площу країни, вірив – щось з того вийде. Хоча підстав сподіватися було вкрай мало. Слабка опозиція, агресивна і впевнена в собі влада, апатична більшість суспільства і злегка стурбований Захід. Та Україна знов прокинулася, зуміла непросто повторити Помаранчевий майдан, але перевершити його.

Коли вночі 11 грудня стояв на барикаді на Інститутській – вірив достоїмо до ранку, переможемо. А розум кричав: «дивися тих, хто навпроти більше, вони сильніші, їх не спинити». Спинили.

У «довгу ніч з 18 на 20 лютого», розум диктував необхідність відійти, щоб мати сили потім повернутися. І ми почали готуватися до життя після поразки – обмінювалися контактами на Західній Україні, домовлялися про місця майбутніх зустрічей, готувались розгортати підпілля. А віра змусила лишитися на Майдані, зустріти сонце вранці 19 лютого разом із кількома сотнями шаленців, яких так і не посунули. Побачити накритих закривавленими прапорами наступного ранку і натовп живих і свіжих, які йдучи Прорізною питали «де тут Майдан?».

Тому пам‘ятаймо про Майдан, бо це про віру і перемогу, які потрібні нині неменше як п‘ять років тому».

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 10:07 :49