Новини » Політика 21 квітня, 2019, 15:16
У МВС повідомили про ситуацію з порушеннями на виборчих дільницях
ZIK
ZIK

Станом на 14:00 до правоохоронців надійшло 562 заяви та повідомлення, пов’язані з виборчим процесом. Так званими «лідерами» за кількістю повідомлень про порушення є Дніпропетровська і Донецька області та місто Київ.

Про це в ефірі телемарафону «День виборів-2019» на телеканалі ZIK повідомив радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк.

Він підкреслив, що ситуація на виборах президента України перебуває під повним контролем правоохоронних органів, а на виборчих дільницях «все спокійно».

«Безумовно, всі підрозділи Міністерства внутрішніх справ здійснюють свої функції з охорони громадської безпеки та недопущенню будь-яких провокативних або протиправних дій. Станом на 14:00 до нас надійшло 562 заяви та повідомлення, пов’язані з виборчим процесом», – розповідає радник глави МВС.

З його слів, так званими «лідерами» за кількістю повідомлень про порушення залишаються Дніпропетровська та Донецька області і місто Київ.

«Можу додати, що за 4 повідомленнями внесено відомості до ЄРДР щодо різних статей Кримінального кодексу. Здебільшого, це незаконне використання виборчого бюлетеня. Інші факти пов’язані з незаконною агітацією, фотографуванням бюлетенів. Надійшло і три повідомлення про підкуп виборців», – зазначає Зорян Шкіряк.

Крім того, до правоохоронців надійшли поодинокі повідомлення про погрози на дільницях фізичною розправою та спроби винесення бюлетеня з території дільниці.

«Можна сказати, що зафіксовані правопорушення не мають системного характеру. Безумовно, у такому стані жодним чином вони не вплинуть на виборчий процес», – запевняє радник міністра внутрішніх справ.

Також він констатував, що порівняно з першим туром виборів значно зменшилась кількість випадків, коли виборці фотографували бюлетені.

«Ми сподіваємося на громадянську свідомість. Втім, голосування ще не закінчилося, тому не будемо забігати вперед. Дочекаємося 20 години, тоді у нас буде підсумковий брифінг Міністерства та Національної поліції», – підкреслив Шкіряк.

Крім того, він озвучив перелік «найспокійніших» областей, де було найменше повідомлень про порушення, пов’язаних з виборчим процесом.

«Найменше правопорушень зафіксовано у Чернівецькій, Івано-Франківській та Закарпатській областях. У перших двох зафіксовано лише по три порушення, а у Закарпатській – два», – резюмував радник глави МВС.

Нагадаємо, станом на 11 годину явка виборців на дільницях склала 18,15%, що на півтори відсотка вище, ніж аналогічна явка під час першого туру виборів.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 11:53 :51