Новини » Політика 21 квітня, 2019, 17:11
У «ЧЕСНО» заявили про відсутність спостерігачів на деяких дільницях
ZIK
ZIK

Кандидати у президенти на окремих дільницях представлені лише членами виборчих комісій. Це дещо тривожить, оскільки виходить, що кандидати не забезпечують спостерігачів і не слідкують за перебігом виборів.

Про це в ефірі телемарафону «День виборів-2019» на телеканалі ZIK заявила головний редактор сайту громадського руху «ЧЕСНО» Ірина Федорів.

Вона зазначила, що відсутність спостерігачів на виборчих дільницях стала певним сюрпризом.

«Ми отримали інформацію з 95-го округу (Києво-Святошинський район та Приірпіння), що довірена особа Петра Порошенка за кілька днів до другого туру відкликала спостерігачів. Також ми помітили, що у Володимира Зеленського небагато спостерігачів», – розповідає журналістка.

З її слів, члени дільничих виборчих комісій зізнавались, що дуже щасливі тому, що немає спостерігачів. Мовляв, їм так простіше працювати.

«Це, напевне, те, що тривожить. Виходить, що кандидати не забезпечують спостерігачів і не слідкують за перебігом виборів. У них на деяких дільницях представлені лише члени комісії», – каже Ірина Федорів.

Крім того, вона заявила про порушення алфавітного принципу з розповсюдженням інформації про кандидатів – вішали не інформацію про Порошенка першою, а Зеленського другою, а навпаки.

«Десь нормально реагували, коли ми робили зауваження, а десь казали, що зовсім знімуть інформаційні плакати. Хоча це порушення – плакати мають бути. В Івано-Франківську взагалі хтось поцупив плакат Зеленського, і ми звернулись, аби розмістили плакат на заміну», – підкреслила головний редактор сайту руху «ЧЕСНО».

Також вона розповіла, що було і декілька випадків з викраденням бюлетенів з виборчих дільниць.

«На Київщині чоловік забрав бюлетень і побіг додому. Згодом виявилося, що у нього є бюлетень з попередніх виборів – він їх колекціонує. Зараз з ним розбираються правоохоронці», – розповідає журналістка.

Втім, наголошує вона, виявити масштабні порушення виборчого законодавства поки не можна – є лише поодинокі випадки, які суттєво не впливають на результати виборів.

Крім того, вона зазначила, що відсутність спостерігачів від кандидатів на окремих дільницях може означати намагання кандидатів оптимізувати бюджети.

«Натомість ми помітили кілька місій закордонних спостерігачів. Навіть зараз спостерігачі приїхали до нас, щоб ми розповіли їм про наші враження. Тобто, міжнародні спостерігачі працюють», – резюмувала Ірина Федорів.

Нагадаємо, рух «ЧЕСНО» виявив ознаки порушень у рекламі «ЗеКоманди» у Facebook.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 09:54 :05