Новини » Політика 21 квітня, 2019, 20:19
Топ виборчих порушень від голови громадської ради при МВС
ZIK
ZIK

Найбільше сьогодні спостерігачі скаржились на незаконну агітацію, фотографування бюлетенів. А також були пошкодження бюлетенів, підкуп виборців і спроба винесення бюлетенів із дільниць. Найцікавіше, що були й такі особи, які намагалися з’їсти документ і, звісно, повідомляли про мінування.

Про це в ефірі телеканалу ZIK під час телемарафону «День виборів-2019» говорив голова Громадської ради Міністерства внутрішніх справ  Володимир Мартиненко.

«Із 12 кримінальних справ, які сьогодні були відкриті – дві стосуються мінування виборчих дільниць у місті Каховці Херсонської області та Волновасі Донецької області. Вони не підтвердилися, натомість відкрито кримінальні справи по завідомо неправдивому повідомленню та загрозі безпеки громадян», – сказав Мартиненко.

Також він розповів на що найбільше сьогодні скаржились спостерігачі на виборчих дільницях.

«Найбільше сьогодні скаржились на незаконну агітацію, фотографування бюлетенів, що робили по всій Україні. Також були пошкодження бюлетенів, підкуп виборців і спроба винесення документу із дільниць. Також, як і в першому турі президентських виборів, так і в другому, намагалися з’їсти бюлетені, зазначив він.

Загалом, за його словами, по країні вибори відбулись досить спокійно. Мабуть, і тому, що було проведено превентивні заходи правоохоронними органами.

«Порівнюючи з першим туром зараз набагато менше фіксується правопорушень і є набагато менше звернень громадян станом на 19 годину. Також я хочу подякувати Нацполіції за всі превентивні заходи, які були зроблені. Бо насправді в першому турі досить сильно відпрацювала превенція і я впевнений, що це теж вплинуло на другий тур», – прокоментував Мартиненко.

Він наголосив, що правоохоронна система впоралась і українське суспільство вже розуміє, що закон порушувати не варто, бо за це можна понести відповідальність.

«Наприклад, сьогодні на одного з кандидатів в президенти склали протокол про адміністративне правопорушення, бо він продемонстрував свій заповнений  бюлетень, чого робити не можна», – додав він.

Нагадаємо, що умисне порушення таємниці голосування карається штрафом від 1700 до 5100 гривень, виправними роботами до 2 років або обмеженням волі до 3 років. Зокрема, під час голосування у другому турі президентських виборів Зеленський показав журналістам свій бюлетень і позував з ним для камер. Коли Зеленському сказали про те, що це є порушенням статті 7 закону «Про вибори президента», він відповів: «Я вам цього не показував».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 12:11 :52