Новини » Регіони 21 квітня, 2019, 10:14
Спостерігачі зафіксували на Волині агітацію у день голосування

У двох виборчих округах на Волині у «день тиші» та станом на 07:15 сьогодні, 21 квітня, виявили матеріали з ознаками прихованої агітації, а також агітацію проти кандидатів у Президенти.

Про це IA ZIK повідомили у громадянській мережі «Опора» у Волинській області.

Спостерігачі фіксують приховану агітацію. Так, напередодні дня повторного голосування, а також станом на 07:15 ранку 21 квітня спостерігачі у Луцьку на проспекті Соборності виявили матеріали, які можуть містити ознаки прихованої агітації.

Вони виконані в стилістиці попередніх агітматеріалів кандидата у Президенти – із застосуванням схожих шрифтів, кольорової гами, розміщення тексту на площині тощо щодо агітматеріалів, які кандидат використовував під час передвиборчої кампанії.

Аналогічні матеріали також зафіксували на території виборчих округів №20 та №23. Також на вулиці Львівській у Луцьку зафіксували білборд із гаслом, яке також використовував у свої передвиборній агітації один із кандидатів.

Окрім того напередодні дня виборів у місті на проспектах Волі, Соборності, вулиці Винниченка масово на електроопорах, тумбах, або ж дошках біля під’їздів продовжували розміщуватися листівки із агітацією, у якій закликають 21 квітня «не дати шансу» прийти до влади одному із кандидатів у Президенти. Аналогічні листівки на під’їздах кількох будинків на проспекті Соборності виявили зранку дня повторного голосування з виборів Президента.

Відповідно до частини 1 статті 57 Закону України «Про вибори Президента України», передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів.

Також, відповідно до частини 17 статті 64 цього ж Закону, публікація агітаційних матеріалів у засобах масової інформації, розповсюдження виборчих листівок, розклеювання виборчих плакатів, публічні заклики голосувати за чи проти кандидатів на пост Президента України та розповсюдження політичної реклами з часу припинення передвиборної агітації забороняються. Передвиборні агітаційні матеріали знімаються з 24 години останньої п’ятниці, що передує дню виборів чи дню повторного голосування, відповідними службами місцевих органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 08:17 :24