Новини » Політика 21 квітня, 2019, 16:25
На Миколаївщині виявили два випадки фотографування виборчих бюлетенів

Факти фотографування виборчих бюлетенів із волевиявленнями були зафіксовані на двох дільницях у Миколаївській області.

Про це повідомляє ОПОРА.

На дільниці №480441 у селі Степове Миколаївського району один із виборців зробив фото із заповненим виборчим бюлетенем, порушивши таким чином таємницю голосування.

А на дільниці №480655 спостерігач ОПОРИ зафіксувала фотографування бюлетеню в кабінці для голосування та звернула увагу голови ДВК на цей факт. Той, у свою чергу, підійшов до виборця та пояснив йому, що такі дії є незаконними. Виборець видалив фотографію з телефону.

Згідно з частиною 1 статті 7 Закону «Про вибори Президента України» голосування на виборах Президента України є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців у кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування.

Як повідомляє ОПОРА, її спостереження спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, запобігання порушень. З жовтня 2018 року громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачів по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 16:27 :00