Новини » Політика 21 квітня, 2019, 16:29
КВУ: Штаб одного з кандидатів демонструє показову неповагу до закону
ZIK
ZIK

Порівняно із першим туром президентських виборів, зросла кількість фактів, що свідчать про незаконну агітацію. Також у соцмережах розвивається активна кампанія на підтримку одного із кандидатів, ці матеріали навіть проплачені, як політична реклама.

Про це в ефірі телемарафону «День виборів-2019» на телеканалі ZIK розповів голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Коментуючи першу половину дня голосування, він наголосив: як і під час першого туру, більшість виборчих порушень пов’язані із роботою членів ДВК. Багато із них непідготовле­ні та не знають основ законодавства. Вони часто ухвалюють рішення не згідно норм закону, а на власний розсуд.

«Наприклад, у сільській місцевості – часті голосування без документа, що засвідчує особу. Члени комісій керуються принципом: «Ми всі одне одного знаємо, паспорт непотрібний». Такі факти є досить масовими», – розповів Кошель.

Окрім того, за його словами, зафіксовано й низку спроб винесення бюлетенів. Однак, спостерігачі, члени комісій та правоохоронці на це оперативно реагують.

«Складаються адмінпротоколи, порушників затримують», – зазначив голова КВУ.

Водночас, він розповів: також організація зафіксувала низку випадків, коли виборці прямо на дільницях дебатують між собою – за кого голосувати, а за кого – ні.

«Варто зауважити, що людський фактор має місце. Наприклад, сьогодні ми бачили і випадки, коли окремі члени комісій виходили на роботу у нетверезому стані», –зауважив Кошель.

Також, за його словами, вже традиційно після першого туру відбувалась велика кількість замін у складах комісій. Подають кандидатури осіб, які навіть можуть не підозрювати про своє перебування у ДВК, або є поза межами України.

«Проблема ротацій членів дільничних виборчих комісій – проблема багатьох виборів. Це ще один сигнал до законотворців про необхідність змінити підходи до формування членів ДВК – робити їх професійними та сертифікованими. Перед початком роботи член комісій повинен пройти відповідне навчання», –вважає Кошель.

Поширеною є і проблема незаконної агітації, вона зросла, порівняно із першим туром. У населених пунктах свою рекламу розміщують обоє кандидатів. Також на користь одного із них відбувається досить активна агітація у соцмережах.

«До того ж хочу наголосити, що ці агітаційні матеріали проплачені, як політична реклама, вони мають ознаки агітації. Йдеться про роботу низки регіональних груп на підтримку кандидата. Агітація здійснюється громадськими організаціями, які виступають під такою ж символікою, як і кандидат на пост президента. Ми змушені констатувати, що це показова неповага до закону зі сторони штабу кандидата. Порівняно із першим туром, такі факти зросли», – підкреслив Олексій Кошель.

Як відомо, 21 квітня проходить повторне голосування на виборах Президента України. Взяти участь у виборах, за даними Центральної виборчої комісії, можуть 30 311 505 громадян.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 23:50 :16