Новини » Політика 21 квітня, 2019, 19:04
Експерт про демонстрацію бюлетеня кандидатом: Яка тут, до біса, політична культура!
ZIK
ZIK

Демонстрація заповненого бюлетеня на камери – прояв відповідної політичної культури. Це – дрібниця, у якій можна побачити, як, у разі перемоги на виборах, кандидат боротиметься з корупцією і, взагалі, ставиться до закону.

Про це в ефірі телемарафону «День виборів-2019» на телеканалі ZIK заявив політичний експерт Микола Давидюк.

Він наголосив: демонстрація заповненого бюлетеня на камери – вияв відповідної політичної культури і демонстрація того, яким кандидат, у разі перемоги, може стати президентом.

«Це вияв того, що він не поважає закон апріорі. Можливо, він комусь показував, що дійсно проголосував за цього кандидата. Наприклад, його симпатики з інших країн не були впевненими, що він проголосує за себе, або, можливо, міг думати, що населення не повірить, що він голосуватиме саме за себе – йому так сподобались дебати, що він голосуватиме за свого опонента», – іронізував Давидюк.

Та він переконаний: у таких деталях і ховається вся політична суть – як людина ставитиметься до судів, Конституції, Верховної ради.

«Ми зараз говоримо про дріб’язкове, однак це якраз демонструє, яким керівником та політиком буде ця людина», –переконаний Давидюк.

На думку політексперта, покарання за таке має бути, згідно з законом – не більше, не менше.

«Однак, вони вже до вечора знімуть на цій темі відеоблог і зроблять собі додатковий піар. Так працює його штаб. Та це і натяк на те, як він боротиметься з корупцією та як він ставиться до закону – просто плює. Для нього це все витрати – заплатити тисячу гривень. Зрозуміло, для людини, яка декларувала, що є мільйонером, який заручився підтримкою мільярдерів, таке не проблема», – обурювався експерт.

Однак, за словами Давидюка, це стає проблемою із точки зору політичної культури. Таким жестом людина не поважає закон та виборців.

«Якщо він цього не знав, тоді як людина заходить на посаду президента, не знаючи, що не можна показувати бюлетень?», – дивувався Давидюк.

У свою чергу, експерт з політики Олександр Солонтай додав: вважає такий жест частиною технології та «випадковістю», яка насправді була запланована.

«Однак з приводу політичної культури, я взагалі не згоден. Яка тут може бути політична культура? Де він, а де політична культура?», – вважає Солонтай.

Він наголосив: зараз політична культура пішла «не в сторону культури, а незрозуміло куди».

«Ти готуєшся, роками навчаєшся, створюєш політичні структури, займаєшся спеціальною підготовкою для спеціальної роботи. Державне управління вимагає необхідної кваліфікації та компетенції. А тут – олігарх взяв людину, її надули, роздули, зробили штаб. Тут елемент шоу, тож якщо говорити у цьому контексті, яка тут, до біса, політична культура?», –  підкреслив Олександр Солонтай.

Як повідомлялось раніше, під час голосування у другому турі президентських виборів Зеленський показав журналістам свій заповнений бюлетень.

Поліцейські виписали йому штраф за таке порушення виборчого законодавства.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 13:51 :42