Новини » Економіка 21 квітня, 2019, 16:48
Чорний чай може подорожчати через затяжну посуху у Кенії
Чай. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Чай. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Через затяжну посуху у Кенії, найбільшому світовому експортері чорного чаю, ринкові ціни на цей товар можуть різко зрости.

Про це повідомляє Bloomberg, пише Громадське.

Зазначається, що наразі найбільші виробники чорного чаю вже скоротили робочий день для своїх працівників. Вони тепер працюють три дні на тиждень, хоча раніше працювали шість днів на тиждень.

«Близько половини працівників, які мають працювати повний день, наразі не працюють», — повідомив Аполло Кіаріі, голова асоціації вирощувачів чаю Кенії.

Пік сезону дощів, які необхідні для вирощування чаю, припадає на середину квітня. Однак станом на 21 квітня більша частина країни залишається сухою: там продовжується посуха, що може суттєво вплинути на врожай чорного чаю та спричинити зростання цін на нього.

«Зі зменшенням виробництва і ціни мають піднятися вгору. Однак наразі запаси чорного чаю досить великі, тому ефект від посухи проявить себе через місяць, коли всі запаси будуть спожиті», – повідомив керуючий директор Східно африканської асоціації з торгівлі чаєм Едвард Мудібо.

Кенія – найбільший експортер чорного чаю у світі. Минулого року країна продала чаю на 1,4 мільярда доларів. Частка Кенії у світовому виробництві чаю складає близько 40%.

Нагадаємо, у Кенії за пластикові пакети штрафуватимуть на тисячі доларів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 11:54 :58