Новини » Світ 21 квітня, 2019, 5:55
Білорусь вимагатиме у Росії компенсації

Білорусь обговорить з російською держкомпанією «Транснефть» ситуацію з постачанням неякісної нафти з РФ і наполягатиме на компенсації.

Про це заявив голова концерну «Белнефтехим» Андрій Рибаков, повідомляє БЕЛТА.

«Усі можливі наслідки будуть обговорені з «Транснефтью» на майбутній нараді. Білоруська сторона наполягатиме на розробленні компенсаційних механізмів», – сказав Рибаков.

За його словами, фактично білоруським НПЗ довелося стати фільтром «негативних моментів», які пов’язані з надходженням до нафтопроводу неякісного продукту. Так, окремі проби показували перевищення в 100 разів хлорорганічних сполук у нафті, що надійшла з РФ.

«Небезпека цих сполук полягає у їхній високій корозійній агресивності, також можливе забивання окремого теплообмінного обладнання та отруєння дорогої каталізаторної системи. Виходячи з унікальності обладнання, його ремонт буде займати від півроку і більше. Якщо говорити про грошовий еквівалент, то це як мінімум десятки мільйонів доларів, збитки можуть обчислюватися багатьма сотнями мільйонів доларів», – пояснив голова «Белнефтехима».

За інформацією білоруських ЗМІ, в останні дні відбулося різке погіршення якості російської експортної суміші Urals, що надходить транзитом на ділянку магістрального нафтопроводу ВАТ «Гомельтранснефть Дружба».

Як повідомлялося, 18 квітня уряд РФ заборонив експорт російської нафти і продуктів з неї в Україну.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 04:54 :03