Новини » Світ 20 квітня, 2019, 9:30
Прокурори США рекомендували засудити росіянку Бутіну до 18 місяців в’язниці за шпигунство

Прокурори США рекомендували суду засудити до 18 місяців в’язниці росіянку Марію Бутіну, яку звинувачують у шпигунстві на користь Кремля.

Про це повідомляє CNN з посиланням на документи суду.

«Діяльність, яка розглядається в даному випадку, є частиною більш широкої схеми Росії для отримання інформації та встановлення зв’язків і каналів зв’язку, які можуть бути використані на користь РФ», – написали прокурори у своєму попередньому звіті.

За словами прокурорів, Бутіна не була традиційним шпигуном або «навченим розвідником», але прагнула допомогти РФ за рахунок національної безпеки США.

Вони називають її «агентом доступу» – особою, яку використовує іноземний уряд, щоб спробувати створити канал для комунікаці та дипломатії через республіканські організації.

«Якби вона успішно зробила це, ризики для США включали б шкоду для політичних процесів цієї країни, внутрішніх урядових відносин і американських зовнішньополітичних інтересів», – заявили прокурори.

Вирок мають оголосити наступної п’ятниці. «Бутіна попросила федерального суддю звільнити її з в’язниці та депортувати в РФ після 9 місяців перебування під арештом», – пише CNN.

Як повідомлялося, росіянка Марія Бутіна, яка була заарештована в США в липні 2018 року за відсутність реєстрації іноземного агента, готова змінити свої свідчення й визнати причетність до спроб Кремля вплинути на керівництво впливової в США Національної стрілецької організації.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 18:15 :22