Новини » Економіка 20 квітня, 2019, 17:15
Нагорний: Жоден із розсудливих бізнесменів не стане брати зайву землю

Не завжди велика кількість землі означає ефективність її використання. Земля вимагає великих фінансових, технологічних інвестицій. Правда ринку така: жоден із розсудливих бізнесменів не стане брати в своє розпорядження зайву землю. Це суперечить логіці.

Про це у своєму блозі на latifundist.com заявив керівник відділу земельної політики і майнових відносин МХП Володимир Нагорний.

Останнім часом у суспільстві підігрівається інтерес до великих виробників аграрного сектора економіки. Все частіше на адресу агрохолдингів звучать необґрунтовані закиди, у тому числі і щодо великих обсягів земельних фондів. Однак, за словами досвідченого потомственого агронома, ніякого подвійного дна тут немає.

«Чим більша компанія, чим вищі її виробничі обсяги, тим у більших наділах землі вона потребує. Усе логічно і прозоро. Виходячи зі свого особистого професійного досвіду, можу констатувати: не завжди велика кількість землі означає ефективність її використання. Земля вимагає великих фінансових, технологічних інвестицій», – свідчить Нагорний.

Володимир поділився, що холдинг веде виробничу діяльність на площі близько 370 тис. га на території 14 областей України. На 90% земельний банк складається з наділів, які перебувають у приватній власності пайовиків і передані в оренду. Решта 10% – це землі державної форми власності та суборендовані паї. Обсяги суборенди вкрай незначні і складають 0,5%.

«До 2016 року діяв правовий механізм, передбачений Земельним кодексом, – фізичні особи могли отримувати з державного земельного фонду ділянки для ведення фермерського господарства в пільговому порядку. Практика роботи вітчизняного агросектора така, що багато хто з них потім за погодженням з державою і на основі укладання відповідних договорів передавали отримані наділи в суборенду. Сьогодні такої законодавчої практики немає», – пояснив Володимир Нагорний.

Він зазначив також, що земельна політика МХП – абсолютно прозора, і орендодавці дорожать діловими відносинами з холдингом.

«Наші підрозділи вкрай рідко отримують негативну зворотний зв’язок у вигляді скарг від пайовиків щодо нашої цінової політики. Практично щороку компанія проводить індексацію ринкової орендної плати. Наприклад, в 2018 році вона зросла на 20%. Власники паїв стали отримувати більше, і це їх безумовно порадувало. За підсумками минулого року ми заплатили нашим орендодавцям 1 млрд 365 млн грн. Зацікавленість людей у співпраці з МХП підтверджує статистика. у 2018 році, після закінчення термінів оренди, переукладати договірні відносини з МХП відмовилися власники паїв загальною площею всього лише 500 га. І це аж ніяк не означає, що цю землю люди неодмінно здали в оренду за вищими цінами. Більшість з них вирішили обробляти наділи самостійно», – резюмував керівник відділу земельної політики і майнових відносин МХП Володимир Нагорний.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 14:53 :35