Новини » Суспільство 20 квітня, 2019, 8:04
Microsoft адаптувала віртуальну реальність для людей зі слабким зором

Розробники компанії Microsoft створили набір програмних функцій для VR-шоломів, що спрощують користувачам з порушеннями зору сприйняття віртуального світу. Набір включає в себе 14 функцій, в тому числі підвищення контрасту і виділення країв, а також звукову анотацію об’єктів і дій.

Присвячена розробці стаття буде представлена на конференції CHI 2019, повідомляє УНН.

Серійні VR-шоломи дозволяють сприймати віртуальний світ двома способами – через зір і слух. При цьому звуковий супровід у віртуальній реальності є допоміжним і не може замінити візуальне сприйняття для користувачів, що мають серйозні порушення зору. Крім того, на відміну від звичайних операційних систем, програмне забезпечення шоломів віртуальної реальності не підтримує спеціальні функції для людей з обмеженими можливостями, в тому числі з порушеннями зору. Деякі дослідницькі групи, в тому числі в Google і Microsoft, створили системи віртуальної реальності для повністю сліпих людей, але вони сильно обмежені за можливостями в порівнянні зі звичайним програмним забезпеченням для VR-шоломів.

Розробники під керівництвом Ендрю Вілсона з дослідницького підрозділу Microsoft створили структуру для програмного забезпечення, що дозволяє використовувати допоміжні функції для людей з вадами зору людей зі звичайними програмами для VR-шоломів. Всього розробники створили 14 функцій, які можна розділити на дві групи за особливостями їх реалізації. Дев’ять функцій реалізовані у вигляді плагіна, який можна використовувати з будь-якими додатками для шоломів HTC Vive. Ще п’ять функцій вимагають більш повної інтеграції з програмним забезпеченням, тому їх необхідно впроваджувати в програму за допомогою пакета для популярного ігрової платформи Unity.

Частина функцій, доступних у вигляді плагіна, дозволяють збільшувати зображення або проводити інші візуальні маніпуляції, наприклад, підвищувати яскравість і контраст, а також затемнювати периферійні частини поля зору. Інші ж використовують більш складні механізми і дозволяють, наприклад, виділяти контури об’єктів і зачитувати текст. Більш складні функції, які розробникам додатків необхідно інтегрувати самостійно, включають в себе розпізнавання об’єктів і зачитування змісту сцени, нанесення візуальних напрямних ліній, підсвічування певних об’єктів, а також перефарбування предметів в різні кольори, що знаходяться поруч.

Microsoft не вперше представляє систему віртуальної реальності, адаптовану для людей з порушеннями зору. Наприклад, в минулому році вона створила систему віртуальної реальності для сліпих людей, «яка буде показувати» віртуальні предмети за допомогою моторизованої тростини. Крім того, розробники з Micosoft розробили навігатори для сліпих, що дозволяють ходити всередині будівель і орієнтуватися на вулиці.

Нагадаємо, статки засновника Microsoft Білла Гейтса перевищили 100 млрд доларів. Єдиний раз, коли його багатство доходило до цього рівня, було 20 років назад – в 1999 році.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 09:46 :32