live

Коломойський і Боголюбов вивели 5,5 млрд доларів з «Приватбанку» через кіпрську філію, – ​​OCCRP

Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов
загрузка...
загрузка...

Колишнім власникам «Приватбанку» Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову вдалося вивести з його рахунків 5,5 млрд доларів завдяки тому, що Нацбанк не побачив різниці між українськими відділеннями банку та його філією на Кіпрі.

Про це йдеться в матеріалі журналістів «Проекту з розслідування корупції та організованої злочинності» OCCRP, опублікованому 19 квітня, повідомляє DT.UA.

Автор матеріалу Грем Стек посилається на висновки зі звіту міжнародної компанії Kroll, зробленого за замовленням НБУ.

У розслідуванні йдеться, що гроші з «Приватбанку» виводилися на кіпрську філія, і Нацбанк не вважав ці транзакції підозрілими. Регулятор розглядав філію на Кіпрі так само, як і українські відділення «Приватбанку». Таким чином, посадові особи НБУ не бачили, що гроші виводяться за межі України.

У той же час, кіпрський регулятор або не помітив, що переклади з України підкріплені фіктивними контрактами, або не зробив нічого, щоб зупинити їх, вважає автор публікації.

Детективи Kroll склали доповідь на підставі власної звітності націоналізованого «Приватбанку».

Окружний адміністративний суд Києва в четвер, 18 квітня, задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірність націоналізації «Приватбанку». Він також скасував рішення НБУ про перелік пов’язаних з «Приватбанком» осіб, на підставі якого приймалося рішення про нацоналізаціі.

Президент Петро Порошенко заявив, що претензії бізнесмена Ігоря Коломойського на «Приватбанк» є загрозою мільйонам вкладників цього банку і ризиком дефолту і економічної кризи в Україні.

У свою чергу прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що підтримує позицію НБУ і Міністерства фінансів, які збираються оскаржити рішення суду щодо скасування націоналізації «Приватбанку». Увечері 18 квітня глава держави скликав нараду РНБО і доручив ГПУ і СБУ оцінити дії суддів на предмет складу злочину в їхніх діях.

У НБУ також заявили про неможливість повернення «Приватбанку» колишнім власникам.

Посольства США та ЄС нагадали, що міжнародні партнери підтримали націоналізацію «Приватбанку», запевнивши, що продовжують підтримувати діяльність Мінфіну і Нацбанку України.

21 грудня 2016 року «Приватбанк» перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора – компанії EY.

Як заявляє Енгін Акчакоча, глава наглядової ради Приватбанку, сьогодні ПриватБанк один з кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні.

Читайте більше новин на тему: Приватбанк

Loading...
Loading...
Loading...