Новини » Суспільство 20 квітня, 2019, 11:30
Голубовська: Соціальне потрясіння спровокує епідемію дифтерії в Україні
.
.

Медики в Україні очікують приходу епідемії дифтерії, яку провокують соціальні кризи і дуже низький протиінфекційний захист у країні.

Про це розповіла головний інфекціоніст Міністерства охорони здоров’я України Ольга Голубовська, повідомляє УНН.

«Коли епідемія буде, сказати складно... Чисто у цю секунду навряд чи вона саме у нас виникне, хоча є моменти, які дуже насторожують, – у Рубіжному у нас вже є випадки. Так, вони поки поодинокі, але саме з них все і починається, з одиничних випадків, а потім воно поширюється. Поширення відбудеться, коли буде достатня кількість збудника і чутливого організму», – зазначила інфекціоніст.

За її словами, епідемії завжди супроводжують соціальні потрясіння в суспільстві. У той же час, на думку медика, наявність збудника при захищеному, несприйнятливому до інфекції організмі не здатне спровокувати епідемію в країні. Запобігти розвитку епідемії можна буде в разі, якщо в Україні покращитися протиінфекційної захист.

«Як тільки у людей буде зниження захисного рівня антитіл, а проблеми у нас з вакцинацією існують, особливо серед дорослих. Але проблема все одно виходить за рамки просто рівня вакцинації – люди втрачають захисний рівень антитіл, перебуваючи у стані стресу, хвороби або ще чогось – того, що називають соціальна криза», – уточнила медик.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 00:27 :54