Новини » Регіони

Волинь за сусідство із Рівненською АЕС отримає понад 9 млн грн

На фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на Волині у зоні спостереження Рівненської АЕС, у 2019 році уряд спрямував понад 9 мільйонів гривень.

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної політики ОДА.

Субвенції на соціально-економічну компенсацію ризику населення зони спостереження Рівненської АЕС є додатковим ресурсом, який з 2010 року сприяє сталому економічному розвитку Рівненщини та Волині.

Варто також відзначити, відповідно до законодавства тариф на електроенергію для населення 30-кілометрової зони спостереження АЕС на 30% менший від діючого в країні.

Отож, державна субвенція бюджетам адміністративно-територіальних одиниць зони спостереження РАЕС цьогоріч становить: обласний бюджет Волині – 2,565 млн грн., бюджет Манневицького району – 6,7 млн грн.

Згідно з чинним законодавством, субвенція спрямовується на обласні, районні, сільські та селищні ради, насамперед, на: будівництво та ремонт захисних споруд цивільного захисту, які пройшли відповідно до законодавства технічну інвентаризацію; закупівлю засобів індивідуального захисту органів дихання та препаратів стабільного йоду; навчання населення користуванню об’єктами спеціальної соціальної інфраструктури і засобами індивідуального захисту органів дихання; фінансування об’єктів спеціальної соціальної інфраструктури, в тому числі, реалізація проектів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту таких об’єктів, зокрема, навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, культури, фізичної культури і спорту, об’єктів житлово-комунального господарства, автомобільних доріг, систем зв’язку.Loading...