Новини » Політика 19 квітня, 2019, 15:36
Ведуча національних теледебатів розповіла про те, що відбуватиметься у студії Суспільного
Фото: Мирослава Барчук
Фото: Мирослава Барчук

Оскільки дебати за останні два тижні стали жертвою політтехнологічних маніпуляцій і підмін, даю коротке роз’яснення (нагадування). Згідно із Законом «Про вибори Президента України» Національні теледебати організовує Суспільний мовник – і тільки він! – на замовлення Центральної виборчої комісії.

Про це у Facebook повідомила журналістка Мирослава Барчук, яка сьогодні о 21:00 на UA: Суспільне мовлення проведе Національні теледебати.

Вона акцентувала, що «дійство, яке сьогодні відбуватиметься на НСК «Олімпійський», це форма передвиборчої агітації, але не Національні теледебати, визначені статтею 62 «Закону про вибори Президента». (Про це було окреме пояснення ЦВК від 4 квітня 2019 року)».

«Порядок Національних дебатів визначається окремою постановою Центральної виборчої комісії від 2014 року. ЦВК чітко прописує час, місце, регламентує хронометраж, обмежує роль ведучого суто до модерації і передачі слова від одного кандидата до іншого. Ставити запитання чи висловлювати власну думку – ведучому заборонено. В такий спосіб регламент дебатів мінімізує суб’єктивні чинники, не допускає оціночних суджень чи маніпуляцій з боку ведучого і фактично не дає перетворити Національні дебати на шоу», – підкреслила Мирослава Барчук.

Вона нагадала, якщо для участі у дебатах в студію суспільного мовника з’явиться лише один із кандидатів, то увесь передбачений час надається тому, хто прийшов – для проведення ним передвиборної агітації.

«Отже сьогодні на Суспільному – Великий політичний вечір: о 19.00 – початок трансляції зі НСК «Олміпійський». О 20.00, коли все закінчується, ми повертаємося в студію «Зворотного відліку». Ведучі Павло Казарин і я. Журналісти, експерти, редактори видань – вже в студії. Гість студії Андрій Парубій. Ділимось враженнями від дійства на Олімпійському. Далі говоримо про те, що буде після президентських виборів. Хто зацікавлений у дочасних парламентських виборах? Які перспективи Закону про мову і Закону про імпічмент. Та багато іншого. Динамічна розмова у форматі «Зворотного відліку». 30 сек на запитання, 60 сек. на відповідь», – зазначила журналістка.

«О 21.00 починаються Національні дебати в студії. 60 хв. Веду я сама, оскільки порядок проведення, прописаний ЦВК, передбачає одного ведучого. Регламент описала вище. Якщо Володимир Зеленський, не прийде, як заявляв його штаб, а Петро Порошенко прийде, ми запропонуємо Президенту замість години агітації відповісти на питання громадських активістів та лідерів суспільної думки у рамках флешмобу «Є питання» (це спільна ініціатива Громадського, «Української правди» та Руху «Чесно»). Він матиме право вибрати форму агітації», – додала вона. 

«Якщо прийдуть обидва кандидати, ми щасливі і готові до повноцінних Національних дебатів.

О 22.20 – початок «Зворотного вiдлiку». Ведемо знову разом з Павлом Казаріним. Ми розраховуємо, що кандидат/кандидати у Президенти залишаться у нас до півночі (запрошували обох). Питання і відповіді у жорсткому динамічному форматі. Все як ви любите», – підсумувала Мирослава Барчук.

Нагадаємо, кандидати у президенти Петро Порошенко та Володимир Зеленський під час дебатів на «Олімпійському» відповідатимуть на три питання кожен.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 06:56 :45