Новини » Суспільство 19 квітня, 2019, 12:37
Вчені з’ясували, звідки беруться нічні кошмари
Ілюстрація: pixabay.com
Ілюстрація: pixabay.com

Дослідники вважають, що змогли визначити ділянку мозкової активності, яка провокує гнів і страх під час сновидінь.

У ході дослідження, яке опубліковане у журналі JNeurosci, вчені зосередилися на аналізі того, яка частина мозку відповідає за генерування почуття гніву у сплячих людей.

Дослідники будили людей, коли ті перебували у фазі швидкого сну, яка пов’язана зі сновидіннями. В учасників, які повідомляли про те, що вони відчували гнів під час сновидінь, спостерігалася підвищена нейронна активність в правій частині лобової кори мозку. Це вказує на те, що саме ця частина мозку відповідає за погані сни. Нейронна сигнатура, відома як фронтальна альфа-асиметрія, також пов’язана з гнівом і саморегулюванням під час неспання.

«Ми демонструємо, що люди, у яких під час фази швидкого сну і вечірнього неспання спостерігається велика фронтальна альфа-асиметрія, частіше стають агресивними в своїх сновидіннях, – пишуть дослідники. – Таким чином, фронтальна альфа-асиметрія може відображати здатність до регуляції емоцій не тільки під час пробудження, але і тоді, коли людина знаходиться в стані сну».

Однак у дослідження були деякі обмеження. Адже воно було проведено в лабораторних умовах. Проте вчені припускають, що отримана інформація доводить теорію, згідно з якою сновидіння – це реалістична симуляція життя під час неспання.

Як відзначають фахівці, сама по собі їхня робота не дозволяє стверджувати, що конкретна нейронна активація, що супроводжує гнів під час сну, підтримує певну функцію – на кшталт переживання небезпечних ситуацій або негативних афективних станів, – щоб допомогти краще справлятися з ними в періоди неспання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 13:53 :07