Aнонси

усі анонси
Новини » Львів 127

Унікальна книга XVI ст., прем’єра вистави та презентація інструмента зі Швейцарії. Афіша

У когось із нас цього вікенду буде Вербна неділя, у когось – вже Великдень. Але у кожного українця – точно будуть вибори Президента. Та після того, як доленосний вибір буде зроблено, обов’язково потрібно відпочити. Ці вихідні обіцяють багато цікавого львів’янам та гостям міста. У місті Лева заплановано так багато подій, що кожен зможе знайти собі щось до смаку.

Фото ZIK

Вистави

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької у суботу о 18.00 покаже оперу «Лоенґрін». У неділю ж пропонує о 12.00 оперу «Служниця-пані», а о 18.00 – оперу «Наталка Полтавка».

Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької приготував у суботу та неділю о 18.00 прем’єру – п’єсу «Соло для мідних труб». Також театр у суботу о 18.00 запрошує на виставу «Тринадцята жінка» (камерна сцена), а у неділю о 18.00 на виставу «Емігранти» (камерна сцена).

Львівський академічний драматичний театр ім. Лесі Українки у суботу о 19.00 пропонує виставу «Боженька», а у неділю о 19.00 – драму за п’єсою Анастасії Косодій «Timetraveller’s».

Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса у суботу о 19.00 покаже виставу «Благодарний Еродій», а у неділю о 19.00 – виставу «Раптом минулого літа».

Львівський академічний духовний театр «Воскресіння» у суботу о 18.00 запрошує на виставу «Він, вона, вікно покійник», а у неділю о 18.00 на виставу «Доньки-матері».

Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» у суботу о 12.00 та 14.00 покаже виставу «Айболить», а у неділю о 12.00, 14.00 та 16.00 – виставу «Горіхова гілочка». Театр також запрошує у суботу о 19.00 дітей старших 12 років та їх батьків на виставу «Божественна комедія…АнДанте».

Львівський академічний обласний театр ляльок у суботу о 11.00 та 14.00 пропонує виставу «Знайдена Лялька», а у неділю о 12.00 та 14.00 приготував виставу «Коза-Дереза».

Перший театр у суботу о 18.00 пропонує виставу «Зерносховище», а у неділю о 14.00 – виставу «Принцеса і сто поцілунків».

Концерти

Прихильників класики Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької запрошує у суботу о 15.00 на концерт-презентацію роялю «Bechstein», який спеціально привезено до Львова зі столиці Швейцарії. Це спільний проект асоціації «Галіціана Скола Канторум» та Львівської національної опери.

Подія відбудеться в рамках IV Міжнародного фестивалю камерної та органної музики у Дзеркальній залі Львівської національної опери. На концерті виступлять найкращі молоді піаністи Львова. Спеціальний гість: Андрій Драган (Україна-Швейцарія).

Львівська національна філармонія у суботу о 18.00 пропонує відвідати концерт-закриття

Міжнародного фестивалю ім. Альберто Лисого. Завершальний концерт фестивалю дарує блискучу програму за участю камерного ансамблю CAMERATA LYSY. Це захоплива подорож музичними світами та епохами – від Моцарта до 70-х років минулого століття. Від романтиків Чайковського і Бруха, емоційного Паганіні до енергійно-модернового Бартока, та образного де Фальї. Класична музика у багатстві своєї різноманітності у виконанні найкращих музикантів з України, Швейцарії, Ізраїлю, Румунії та Іспанії. У неділю ж філармонія запрошує до храму Різдва Богородиці, що на проспекті Червоної Калини, 70 на концерт «Перголезі. Stabat Mater».

Будинок органної та камерної музики пропонує у неділю насолодитися музикою Йогана Себастьяна Баха: о 14.00 запрошує на концерт «Музика Баха. Органний концерт», а о 19.00 на концерт

«Пори року Вівальді та Бах».

Львівський академічний обласний театр ляльок запрошує у суботу о 19.00 на концерт «Лінії Втечі» і культового італійського колективу «Spiritual Front», які вперше виступлять у Львові.

«Spiritual Front» – італійський музичний колектив з Риму, створений в 1999 році Сімоне Сальваторі, який виступає під псевдонімом «Hellvis». Для музики групи характерно широке змішання різних стилів, жанрів та музичних традицій. Самі учасники Spiritual Front визначають свій жанр як «нігілістична суїцидальна поп-музика». Гостем концерту буде Саша Буль, який зараз також є учасником проекту «Me And That Man».

У суботу о 20.00 в культурно-мистецькому центрі «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35) відбудеться концерт Taras Kushniruk Quartet, які представлять музику створену легендарним джазовим піаністом і композитором Телоніусом Монком. У той же день і час Школа Сучасної Музики Vedel School (вул. Заводська, 31) запрошує на концерт IMAGOjazz. Цей джазовий проект IMAGOjazz народився у Львові з ініціативи кількох місцевих музикантів, основна ідея створення полягає в новому погляді на українську акустичну музику та спробу розвинути вітчизняне уявлення про творчість. Особливість даного проекту полягає в музичних експерементах, що об’єднують неокласику, модерновий джаз та етнічні мотиви.

За свій короткий період існування проект встиг показати себе в Львівському органному залі, в Одеському концертному залі Urban music hall, та міських культурних локаціх. Проект отримував високу оцінку слухачів на всіх виступах.

IMAGOjazz презентують слухачам програму під назвою «Сон Фавна», в якій переплетені скандинавські мотиви та джазові аранжування, програма буде цікава широкій аудиторії слухачів.

Виставки

Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) запрошує на виставку «Thesaurus Sacrarum Historiarum: Біблія в ілюстраціях фламандських майстрів XVI ст.».

Thesaurus Sacrarum Historiarum… (Скарбниця Священних Історій…) (1585) – одна з перших у Європі ілюстрованих Біблій, видана у формі альбому гравюр із найважливішими сюжетами Старого та Нового Завітів. Книга репрезентує найпотужніший у Європі XVI ст. антверпенський друкарський осередок і є наймасштабнішим видавничим проектом гравера і видавця Ґерарда де Йоде (1516/17 – 1591).

Примірник «Thesaurus…» 1585 року зі збірки Національного музею у Львові – єдиний відомий сьогодні екземпляр, збережений на теренах Центрально-Східної Європи.

З огляду на незадовільний стан збереження пам’ятки, впродовж 2017–2018 років у майстерні реставрації графіки науково-дослідного реставраційного відділу Національного музею у Львові було проведено комплекс консерваційно-реставраційних заходів, спрямованих на відновлення видання. У процесі реставрації обидва томи книги було розшито, що дало унікальну можливість показати частину серій розгорнуто, у формі окремих гравюр.

Львівський палац мистецтв (вул. Коперника, 17) пропонує оглянути виставку «Весняний салон 2019».

Це щорічна масштабна виставка-конкурс від Львівської обласної організації Національної спілки художників України. Переможців визначають самі художники: під час події кожному учаснику роздають анкету із 14-ма номінаціями, пропонуючи вказати своїх фаворитів. Таким чином організатори виставки відзначилися найобширнішим, а отже – найдемократичнішим журі в Україні серед інших мистецьких заходів.

Художник, який отримав найбільшу кількість голосів, здобуває почесну нагороду – скульптурне зображення святого Луки – покровителя мистецтва. Автор роботи – скульптор Любомир Яремчук.

Кожен учасник-член Спілки представить дві роботи, а загалом таких учасників буде більше ста.

У Львівській національній галереї мистецтв ім. Бориса Возницького (вул. Стефаника, 3) триває виставка «Яцек Мальчевський. Мандрівка до себе». Виставка присвячена 165-й річниці з дня народження Яцека Мальчевського (1854 – 1929) – найвідомішого представника Символізму в Польщі. До збірки Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького велика частина творів Яцека Мальчевського потрапила завдяки Каролю та Малгожаті Лянцкоронським, портрети яких експонуються на виставці. Особливістю творчості митця є велика колекція автопортретів, меланхолійне самоспоглядання, іронічність, провокативність та недомовленість. Творчість художника є суголосна пошукам європейських символістів, сучасників Яцека Мальчевського, яких цікавили одвічні теми буття і пошук відповідей на питання «Хто ми? Звідки? Куди прямуємо?».

Культурно-мистецький центр «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35) презентує фотовиставку відомого львівського фотографа Юрка Дячишина «Terra Galicia». Terra Galicia – проект про землю і краєвиди Галичини, її просту красу, різноманітність та настроєвість, ландшафти, що зазвичай залишаются візуально ігнорованими, через свою, на перший погляд, звичність та безпретензійність. Terra Galicia – це земля, яка не «відкрита» і не досліджена, хоча знаходится зовсім поруч. Terra Galicia – це справжня Terra Incognita. Terra Galicia з одного боку – це Галичина, а з другого – це інша планета. Дивлячись на ці «космічні» ландшафти, можна, фантазуючи, мандрувати в просторі, переноситися в різні місця незвіданої планети Terra Galicia. Робота над проектом тривала два роки з квітня 2017 до квітня 2019. За цей час, в пошуках «землі», було здійснено більше 70 поїздок, загальна протяжність яких, склала понад 13000 км., та відзнято тисячі фотографій, з яких обрано сотні найкращих робіт. Місце зйомок – це Галичина: Львівська, Івано-Франківська та Тернопільська області.

Кіно

«На висоті». Головний герой фільму Монте (Роберт Паттінсон) живе на космічній станції. Мета подорожі – дослідження чорної діри. Задля цього борт, на якому він живе, вирушив далеко за межі Сонячної системи. Усі, хто був на борту – злочинці. Замість звичного відбування покарання вони погодились взяти участь у цьому науковому експерименті. Та окрім офіційної мети польоту є ще одна. Доктор Дібса (Жульєт Бінош) проводить у космосі жорстокі експерименти, намагаючись з’ясувати чи можуть люди розмножуватись в таких умовах.

Драма «На висоті» є дітищем французької режисерки Клер Дені. Спільно з Жан-Полем Фаржо та Джоффом Коксом вона написала сценарій. Ідею до фільму Дені виношувала впродовж п’ятнадцяти років. Це перша робота француженки англійською мовою. Роберт Паттісон, знайомий з творчістю Дені, тривалий час добивався, аби зіграти у її новому фільмі. Зрештою, він і був затверджений на роль. Основні зйомки проходили у Німеччині.

 

«Прокляття Ла Йорони». Лос-Анджелес, 1973 рік. Вдова, що працює у службі соціального захисту, виховує двох дітей. Перевіряючи одну зі справ по роботі, жінка запідозрює махінації. Поглиблений розгляд діла виявляє підозрілу схожість з подіями, що переслідують і її родину. Містичні явища не дають жінці спокою. Звернувшись по допомогу до місцевого священика, перелякана мати дізнається, що на її дітей полює Ла Йорона – нечиста сила, що топить дітей.

Детективний фільм жахів «Прокляття Ла Йорони» створено за мотивами мексиканської народної казки з моторошним сюжетом. Героїня, яку називають жінкою що плаче, топить своїх маленьких дітей із помсти чоловікові, що залишив її заради молодшої жінки. Казка набула популярності у 19 столітті. У Мексиці історію використовують, аби лякати дітей, щоб ті самі нікуди не ходили, бо Ла Йорона може забрати їх та втопити. Продюсувати стрічку взявся Джеймс Ван. Режисерське крісло посів дебютант Майкл Чавес.

 

«Я – мільярдер». Впевнений у своїх силах мільярдер Нума Темпеста (Марко Джалліні) активно розвиває будівельний бізнес. Він звик примножувати статки за будь-яких умов і наразі є одним з найбагатших людей Італії. Але традиційне для пана Темпеста лавіювання між тонкощами законодавства дало збій. Через несплату податків його засудили до року примусових робіт у притулку для безхатченків. Більше того, Нума обов’язково має завоювати їхню довіру, аби отримати схвальні відгуки про свою роботу. Між успішним підприємцем та безробітними починається співпраця, яка усім має піти на користь. Тим більше, що у бізнесмена на носі важлива зустріч за кордоном, а покидати країну він не має права.

Італійську комедію «Я – мільярдер» зняв режисер Даніеле Лукетті. Серед співавторів сценарію – Сандро Петралья, який має три нагороди Берлінського кінофестивалю. Головну роль виконав Марко Джалліані. Італійський національний синдикат кіножурналістів номінував актора на здобуття премії Срібна стрічка за кращу комедійну гру.

 

«Після». Тесса Янг (Джозефіна Ленгфорд) розпочинає свій перший семестр у коледжі. Зразкова учениця, слухняна донька добропорядних батьків, вона звикла завжди й в усьому жити за зрозумілими для неї правилами. Більш несхожого на неї юнака складно було б знайти. Це Скотт Хардін (Хіро Файнс-Тіффін). Через батьківські гроші хлопець звик жити як йому заманеться. Зустріч зі Скоттом розділить життя Тесси на до та після.

Мелодрама «Після» – це екранізація популярного однойменного роману Анни Тод, що вийшов друком у 2014 році. Книга переписувалася авторкою. Перша її версія була фанатським твором про британського співака та композитора Гаррі Стайлса, лідера гурту One Direction. У остаточній версії книги ім’я головного героя було змінено на вигадане. Адаптацією сценарію займалася С’юзен МакМартін. Під час екранізації, режисером якої стала Дженні Гейдж, декілька персонажів, які у книзі були чоловіками, замінено героями-жінками.

 

«Містер Лінк: Загублена ланка еволюції». Кожен з нас бодай раз у житті чув легенду про існування снігової людини. Та які вони, ці створіння? І де їх шукати? Цими питаннями вирішив серйозно зайнятися один науковець на ім’я Лайонел Фрост. Він присвятив своє життя дослідженню усіляких міфів та монстрів. Було б дивно, якби цей безстрашний та цілеспрямований дослідник не досягнув своєї мети. Так він познайомився з Лінком. Шкода, що Лінк – останній серед своїх родичів.

Мультфільм «Містер Лінк: Загублена ланка еволюції» є п’ятою роботою анімаційної студії Laika. Режисером та сценаристом проекту став Кріс Батлер. Батлер був номінований на здобуття премії «Оскар» у 2013 році за мультфільм «Паранорман і сімейка монстрів», також випущений студією Laika. Компанія спеціалізується на випуску продукції з ляльковою анімацією та застосуванням ефекту стоп-кадру. Спеціально для свого нового проекту було розроблено 110 декорацій та 65 унікальних локацій.

 

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19
Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19 Треба поговорити
Іван Шинкаренко | 12.11.19 | HARD з Влащенко
Іван Шинкаренко | 12.11.19 | HARD з Влащенко HARD з Влащенко
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019 Народ проти
Антон Геращенко | 11.11.19 | HARD з Влащенко
Антон Геращенко | 11.11.19 | HARD з Влащенко HARD з Влащенко
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі "Слуги народу" | Треба поговорити Треба поговорити
Ринок землі в Україні.
Ринок землі в Україні. "Слуга народу" без монобільшості? | Деталі дня | 12.11.19 Деталі дня