Новини » Світ 19 квітня, 2019, 11:05
У католиків і протестантів сьогодні – Страсна п’ятниця
Хресна дорога в Індонезії. Фото: EPA-EFE/HOTLI SIMANJUNTAK
Хресна дорога в Індонезії. Фото: EPA-EFE/HOTLI SIMANJUNTAK

Сьогодні у католиків та більшості протестантів найбільш скорботний день у році – Страсна п’ятниця, коли вірні згадують страждання та розп’яття Христа, а також дотримуються суворого посту.

Вулицями багатьох міст та сіл світу сьогодні пройде Хресна дорога – богослужіння під час якого християни згадуватимуть муки і смерть Ісуса на хресті, – повідомляє RMF FM.

Традиційно папа Франциск очолить Хресну дорогу у римському Колізеї – місці мучеництва та смерті тисяч перших християн. Темою роздумів під час цьогорічної процесії у Колізеї буде доля жінок – жертв рабства і торгівлі людьми, яких змушують до проституції на вулицях Риму та інших міст; страждання мігрантів, які тонуть на шляху до Європи та яких відкидають і трактують як ворогів.

Роздуми над цією темою були написані на прохання Папи Франциска 80-річною італійською черницею Євгенією Бонетті, яка очолює організацію «Slaves no more», що допомагає жертвам рабства, особливо жінкам змушені займатися проституцією.

У вступі до роздумів, які будуть прочитані в п’ятницю ввечері в Колізеї, черниця підкреслила: «Зібрані в цьому святому місці, де у минулому багато тисяч людей постраждали за те, що були вірні Христу, ми хочемо пройти цей хресний шлях з усіма бідними, відкиненими суспільством і новими розп’ятими сучасної історії, жертвами нашої замкненості, влади і закону, сліпоти і егоїзму, але, перш за все, нашого серця ослабленого байдужістю».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 00:23 :41