Новини » Світ 19 квітня, 2019, 8:12
Твариняча сеча допомогла вченим у Туреччині зробити велике відкриття

Завдяки слідам козячої і овечої сечі археологи змогли дізнатися більше, як в Туреччині приручали тварин близько 10 тис. років тому.

Про це повідомляє Новое Время з посиланням на France 24.

Як подає АР, інноваційний підхід археологів допоміг дізнатися, як стародавні турки переходили від полювання на тварин до їх розведення та фермерства.

Вчені вивчали сліди сечі овець і кіз, а точніше сіль з сечі цих тварин, яка залишилася в грунті під селом в центральній Туреччині. Таким чином, дослідники змогли визначити, скільки саме тварин було в поселенні.

Виявилося, що у жителів цієї місцевості було всього кілька тварин в кінці ери Неоліт. Але, в період з 10,7 тис. по 9,4 тис. років тому кількість тварин збільшилася від 10 до 1000 разів.

Завдяки посушливій погоді в цій місцевості, сіль з сечі тварин добре збереглася, і археологи визначили, що з часом, тварин стало набагато більше, ніж людей.

Антрополог з Університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл Бенджамін Арбакл розповів виданню The Atlantic, що аналіз сечі тварин має одну ключову перевагу для вчених, в порівнянні з розкопками кісток: «Важко сказати, чи на цих тварин полювали, або їх утримували в стаді, або на деяких з них полювали, а деяких утримували в стаді».

За його словами, висока концентрація сечі в одному місці пов'язана з тим, що люди і тварини перебували там досить тривалий період.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 06:26 :26