Новини » Київ Читать эту новость на русском

Протягом останніх років київська влада збільшила фінансову підтримку дітей в закладах освіти вдвічі, – КМДА

За три роки фінансова підтримка дитини у закладах освіти Києва системно зростала. Так, фінансування утримання студента зросла на понад третину, а фінансування школярів та дошкільнят – удвічі.

Про це розповіла директор Департаменту освіти і науки Олена Фіданян, повідомляє прес-служба КМДА.

Як зазначається, фінансова підтримка дитини зросла у понад 2 рази у дитячих садках – із 14,7 тис. грн до 31,6 тис. грн; майже удвічі у школах – із 11,5 тис. грн до 21,4 тис. грн; у позашкільних закладах – із 2,7 тис. грн до 5,0 тис. грн; у професійних ліцеях – із 23,6 тис. грн до 42,3 тис. грн; на 35% у Київському університеті імені Бориса Грінченка (утримання студента) – із 42,1 тис. грн до 57,1 тис. грн.

«На високому рівні і підтримка педагогів. Київ усі надбавки починав виплачувати першим й у повному обсязі. Щорічно левова частка бюджету освіти – майже 70% – спрямовується на виплату заробітних плат та надбавок усім працівникам галузі», – розповідає Олена Фіданян.

Втім, підкреслює чиновниця, в умовах недофінансування заробітної плати державою у 2019 році виділено столиці 3,5 млрд гривень на оплату праці освітянам.

«У свою чергу, київська міська влада, розуміючи, що у столиці досить вартісне життя, додала з міського бюджету на оплату праці в освітній сфері ще 3 млрд гривень», – зауважила директор Департаменту освіти та науки.

Наразі максимальний розмір надбавок для адміністрації закладів освіти – 80%, а для вчителів та вихователів – 50%. У той же час в інших містах України надбавки становлять від 5% до 20%.

Нагадаємо, у Києві закінчили реконструкцію місцевої школи №151. На черзі реконструкція гімназії №59.

Loading...