Новини » Політика 19 квітня, 2019, 15:45
Порошенка та Зеленського закликають публічно заявити про збереження курсу на ЄС і НАТО
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Дві найчисельніші проєвропейські мережі громадських організацій, які загалом налічують понад 300 організацій-учасниць, закликали обох кандидатів у президенти – Петра Порошенка та Володимира Зеленського – заявити про свій намір зберегти невідворотність курсу на європейську інтеграцію України.

Відповідний лист організації оприлюднили у п’ятницю, 19 квітня, повідомляє Європейська правда.

Лист-звернення підтримали українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Платформи закликали кандидатів до дня тиші перед голосуванням публічно заявити, що, у разі обрання, політика президента буде спрямована на неухильне виконання Україною Угоди про асоціацію, реалізацію політики Східного партнерства, а також набуття повноправного членства України в ЄС.

Вони закликали публічно заявити, що після обрання глава держави в найкоротші терміни проведе зустріч з громадянським суспільством України для обговорення євроінтеграційних пріоритетів країни.

Платформи закликали кандидатів засвідчити, що президент своєю політикою забезпечить сталість та безповоротність євроінтеграційних реформ, які, зокрема, відкрили для України безвізовий режим з ЄС та є індикаторами для його продовження.

Вони закликають Порошенка та Зеленського своєю публічною заявою продемонструвати політичну волю всіляко сприяти ухваленню і впровадженню євроінтеграційного законодавства в Україні у строки, визначені Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, а також «20 досягненнями Східного партнерства до 2020 року».

У листі наголошується на необхідності для майбутнього президента працювати над розвитком тісних та дружніх зв’язків з країнами-членами ЄС, які за допомогою санкцій стримують агресію Росії проти України.

Читайте також: У Зеленського відмовились від дебатів на Олімпійському серед глядачів

Платформи громадянського суспільства у листі зазначають, що збереження євроінтеграційного курсу є життєво необхідним для майбутнього України та її розвитку, є гарантією її державного суверенітету і територіальної цілісності.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 10:16 :16