Новини » Світ 19 квітня, 2019, 7:00
Археологи виявили корабель «мертвих» зі скарбами на борту

У заповіднику Бюрре, який відомий найбільшою кількістю королівських поховань в Північній Європі, норвезькі археологи знайшли дерев’яне судно епохи вікінгів (700-1100 роки до нашої ери) довжиною 15 метрів.

Однак рівень збереження знахідки поки невідомий. З судна виймуть ґрунт, який знаходиться в порожньому просторі, – повідомляють Діалоги.

Про знахідку розповів Ула Ельвестуен, Міністр клімату і навколишнього середовища Норвегії. За його словами, цей день дійсно стане історичним, а також розповів, що на території Європи раніше знайшли 15 кораблів епохи вікінгів, а на території Норвегії – 7, три з яких знаходяться в Вестфоллі.

Також, Ула повідомив, що перед тим, як починати розкопки, потрібно отримати дозвіл Культурно-історичного музею в Осло і норвезької Державної служби охорони пам’ятників.

Таємниця корабля вікінгів

За припущеннями вчених, знахідка може бути кораблем мертвих. Також відомо, що вікінги використовували кам’яні або дерев’яні човни для поховання воєначальників, щоб висловити особливу шану. Вони заповнювали судно домашнім начинням, тушами коней, волів і всім необхідним для потойбічного життя.

Чи не єдиний в своєму роді

Варто зазначити, що на сьогоднішній день частково або повністю збереглося всього 10 кораблів вікінгів. Деякі з них зберігаються в музеях Скандинавії. Останні судна були знайдені в 2016 і 2018 роках. У 2016 році археологи розкопали корабель на північному сході Норвегії. А через два роки, вони знайшли ще один човен, довжина якого була близько 20 метрів.

Першими почали використовувати корабель або човен в поховальному обряді вікінги. Але їх варіант похоронного ритуалу з усіма подробицями дійшов до сучасності завдяки арабському мандрівникові і письменнику першої половини Х століття Ібн-Фадлана.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 06:13 :10