Новини » Політика 18 квітня, 2019, 17:27
«Золоті» ананаси: у Харкові розгорівся скандал через корупцію під час закупівель
ZIK
ZIK

Децентралізація бюджетна перетворилася на децентралізацію корупційну: витративши 2 млн грн на закупівлю фруктів для тварин у Харківському зоопарку, чиновники при цьому вкрали або ж «наварили» близько 1,5 млн грн.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив депутат Харківської міської ради Ігор Черняк.

Депутат розповів, що вчора відбулося засідання Харківської міськради, на якому він порушив питання щодо закупівлі продуктів для тварин, які мешкають у Харківському зоопарку, за завищеними цінами. З його слів, здивування харківського міського голови Геннадія Кернеса є дещо награним, оскільки історія триває понад два місяці.

Ігор Черняк зауважив, що, до прикладу, ананаси закуповували за 360 грн за кг, хоч у магазині такі фрукти коштують 60 грн за кг, тобто, переплата становить у шість разів більше. Окрім того, у переліку були мандарини по 90 грн/кг, банани по 95 грн/кг, яблука по 35 грн/кг, і це притім, що найдорожчі яблука у магазині коштують по 12-14 грн/кг.

«Це була одна угода про закупівлю фруктів на суму понад 2 мільйони гривень. І лише за попередніми підрахунками, витративши 2 млн грн на закупівлю фруктів, близько 1,5 млн грн чиновники при цьому вкрали або «наварили». Це обурює найбільше, бо насправді кошти у бюджетах є. У нас відбулася децентралізація, яка посилила спроможність, у тому числі, місцевих громад, але, на прикладі Харкова, ми бачимо, що децентралізація бюджетна перетворилася на децентралізацію корупційну, коли чиновники отримали таку кількість коштів, що вони навіть не можуть нічого кращого придумати, аніж витрачати на ананаси», – заявив Ігор Черняк.

Депутат зауважив, що подібне у Харкові відбувається не вперше, і, до прикладу, вартість будівництва завищують на 30-50%, це в місті вже нікого не дивує.

«Але, вибачте, закупівля ананасів у шість разів дорожче – це вже навіть для Харкова занадто. А взагалі, Харківський зоопарк – це рекордсмен щодо коштів, які отримує ця структура з міського бюджету. Я поясню: лише у бюджеті 2019 року на реконструкцію зоопарку виділено 710 млн грн. Це колосальна сума. Для порівняння, якщо ми із соціальними видатками будемо порівнювати, 80 млн грн – це бюджет розвитку медичної галузі, тобто, те, що спрямовують на капітальні ремонти медзакладів», – наголосив Ігор Черняк.

Нагадаємо, мер Харкова Геннадій Кернес під час сесії міськради вилаявся, коментуючи ситуацію із закупівлями фруктів для тварин міського зоопарку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 05:55 :42