Новини » Події

Захист оскаржив рішення на продовження терміну утримання українського моряка Гриценка

Затриманий український військовий, капітан 2-го рангу з катера «Бердянськ», Денис Гриценко у Київському районному суді Сімферополя, анексований Крим. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Постанову про продовження терміну тримання під вартою військовополоненого українського моряка Дениса Гриценка оскаржили.

Про це повідомив у Facebook його адвокат Микола Полозов.

«Подав скаргу на продовження терміну тримання під вартою військовополоненого Дениса Гриценка», – написав адвокат.


Лефортовський районний суд Москви продовжив до 24 липня термін тримання під вартою всім захопленим під час атаки в Керченській протоці українським морякам.

Нагадаємо, 25 листопада, катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шестеро українських моряків.

У ФСБ РФ підтвердили затримання трьох українських військових кораблів в районі Керченської протоки. Захоплені судна доставили у Керч, а трьох поранених українських моряків – у Москву.

У зв’язку із ситуацією на Азовському морі Збройні сили України були приведені у повну бойову готовність. МЗС України звернулося до Росії з вимогою звільнення українських моряків і повернення техніки.

Підконтрольний Росії «суд» в окупованому Криму заарештував всіх затриманих українських військових за обвинуваченням у нібито незаконному перетині кордону. Зараз вониперебувають у СІЗО в Москві.

24 січня 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій офіційно вимагає від Росії поводитися із захопленими в районі Керченської протоки українськими військовими моряками відповідно до Женевської конвенції про військовополонених.

Читайте більше новин на тему: полонені моряки

Loading...