Новини » Події 18 квітня, 2019, 13:39
Від початку війни кількість військових частин збільшилася на понад чотири десятки, – Муженко
Українські військові. Фото: kmu.gov.ua
Українські військові. Фото: kmu.gov.ua

Начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко заявив, що проблеми в армії, які існували в 2014 році, і ті, які є зараз, значно різняться.

Про це він заявив в інтерв’ю Фактам.

«Коли зараз говорять про проблеми в армії, я думаю: те, що було в 2014 році, і зараз, це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці. Назву кілька цифр. У порівнянні з початком 2014 року, кількість військових частин (бригад, полків, окремих батальйонів тощо) збільшилася на 44 (з 99 у 2014 році до 143 в 2018-му), в тому числі бойових військових частин на 33», – повідомив Муженко.

Він також додав, що в ООС створені резерви Головнокомандувача ЗСУ. «Ми знайшли досвід формування оперативного резерву; до кінця минулого року його чисельність досягла майже 200 тисяч осіб», – зазначив він.

«За п’ять років на озброєння прийнято близько 80 зразків озброєння і військової техніки, понад 150 зразків допущено до підконтрольної експлуатації; в війська поставлено близько 2500 одиниць нового або модернізованого озброєння та військової техніки; відновлена справність більше ніж 16 200 одиниць озброєння і військової техніки», – додав Муженко.

Начальник Генштабу ЗСУ нагадав, що протягом минулого та цього року військові отримали вітчизняні протитанкові ракетні комплекси «Корсар» і «Стугна», безпілотні комплекси «Лелека» і «Фурія», броньовані автомобілі.

Він також уточнив, що були проведені бойові пуски відновлених ЗРК малої і середньої дальності. «Нещодавно пройшли випробування новітніх українських ракетних систем»Нептун»і «Вільха-М». Розроблено і прийнято на озброєння міномети калібрів 60, 82 і 120 міліметрів і боєприпаси до них «, – заявив він.

«Триває робота з розробки артилерійських систем і боєприпасів великих калібрів. Так що Збройні Сили здатні захистити країну від зовнішніх загроз і стримати агресію на Донбасі «, – підкреслив він.

Муженко зазначив, що «безумовно, нам потрібна підтримка міжнародних партнерів».

«Наш курс на НАТО залишається незмінним і ми про це постійно заявляємо», – нагадав Муженко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 11:41 :59