Новини » Суспільство

Вчені з’ясували, що жінки краще приховують подружню зраду

Співробітники Університету Західної Австралії з’ясували, що жінки здатні судити, чи може чоловік бути невірним, лише поглянувши на його обличчя, а чоловіки і навіть інші жінки в меншій мірі здатні виявити обман жінки.

Для своєї роботи дослідники залучили групу з 1500 людей і показали їм фотографії 189 дорослих людей європейської зовнішності (101 чоловік і 88 жінок), попередньо запитавши, чи були вони коли-небудь невірні своїм партнерам. Потім респондентів попросили оцінити фото цих осіб за шкалою від одного до десяти, де один бал означав, що людина на фотографії «навряд чи коли-небудь зраджувала», а 10 балів – «вкрай ймовірно, що зраджувала».

Результати дослідження, які опубліковані в журналі Royal Society Open Science, зосереджені на тому, що і чоловіки, і жінки були точні в оцінці ймовірності обману і зради у чоловіків, в той час як результати з невірними жінками були іншими, пише Naked-science.

Вчені хотіли дослідити не лише те, чи можуть чоловіки і жінки виявити потенційну невірність один у одного, а й чи можна було визначити можливого «зрадника» тієї ж статі. У подібному дослідженні ще раніше з’ясувалося, що 70 % людей у понад 50 культурах зі всього світу повідомили про спробу переманити чужого партнера, а 60 % сказали, що вони домоглися у цьому успіху.

Вчені визнали, що теперішні результати їх здивували: виявилося, чоловіки здатні визначити потенційних зрадників серед інших чоловіків, але серед жінок зробити це виявилося занадто важко навіть для інших жінок.

Дослідники також прийшли і до іншого несподіваного результату, припустивши, що частіше зраджують, як правило, не найпривабливіші чоловіки.

За словами вчених, дивно, що, хоча більш привабливі чоловіки були оцінені як більш невірні, вони менше зраджували своїм партнерам. Незважаючи на отримані результати, співавтор статті Юн Чжі Фу (Yong Zhi Foo) застеріг від поспішних висновків на першому побаченні. Як стверджує фахівець, хоча чоловіки з більшою ймовірністю видають зраду за допомогою виразу обличчя, все ще важко визначити можливий обман, ґрунтуючись лише на одному цьому факторі, а якщо ми будемо покладатися виключно на наші перші враження, то можемо стати жертвою помилкових суджень.Loading...