Новини » Світ 18 квітня, 2019, 2:10
Вчені розкрили таємницю дольменів

Міжнародна дослідницька група на території Ірландії та Швеції виявила мегалітичні споруди, відомі як дольмени, останки людей кам’яного віку, об’єднаних сімейними узами.

Про це пише Хроніка.інфо.

Команда археологів і генетиків простежила родинні зв’язки людей, похованих в дольменах, протягом більше 10 поколінь. Повідомляється, що їй вдалося секвенувати і вивчити геноми 24 осіб.

Останки були знайдені в мегалітичних спорудах на території Швеції та Ірландії, а також на балтійському острові Готланд. Радіовуглецеве датування допомогло встановити, що ці люди жили в період вiд 3800 до 2600 рр. до н.е.

Аналіз ДНК показав, що вони були тісно пов’язані сімейними узами. В основному в похованнях перебували останки чоловіків. На думку вчених, це були перші неолітичні землероби, які переміщалися вздовж узбережжя. До слова, вважається, що будівництво дольменів почалося близько 4500 року до н.е.

А походження і соціальна структура груп людей, які їх будували, залишалися в значній мірі невідомими. Нове дослідження відкриває завісу таємниці.

«Це стало для нас несподіванкою, – каже генетик Федеріко Санчес-Квінто з Уппсальского університету. – Схоже, що неолітичні спільноти були тісно пов’язані родинними відносинами, свідченням чого стали поховання, розташовані на великій відстані один від одного».

Дослідники також встановили, що традиція ховати померлих в дольменах існувала приблизно протягом 700 років.

Читайте також: Вчені показали, як виглядала молода жінка 9 тисяч років тому 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-19 11:37 :16