Новини » Світ 18 квітня, 2019, 9:31
В угорському Ніредьгазі відкрили пам’ятний знак жертвам Голодомору в Україні
В угорському Ніредьгазі урочисто відкрили Пам’ятний знак жертвам Голодомору в Україні 1932-33 років. Фото: Nepop Liuba/Facebook
В угорському Ніредьгазі урочисто відкрили Пам’ятний знак жертвам Голодомору в Україні 1932-33 років. Фото: Nepop Liuba/Facebook

Вчора, 17 квітня в Ніредьгазі урочисто відкрили Пам’ятний знак жертвам Голодомору в Україні 1932-33 років, встановлений на території місцевої греко-католицької церкви Самоврядуванням українців м.Ніредьгаза за сприяння Консульства України в Ніредьгазі, а також греко-католицької єпархії м.Ніредьгаза та парафіяльної області Саболч.

Про це повідомила Посол України в Угорщині Любов Непоп на своїй сторінці у Facebook.

У рамках заходу священник Греко-Католицької Церкви Угорщини отець Тібор Ось та священник Української Греко-Католицької Церкви в Угорщині отець Дем’ян Габорій провели спільну церемонію його освячення, яка завершилась панахидою по загиблих.

Учасники заходу поклали спільний вінок та колоски, а також запалили свічки в пам’ять про жертви Голодомору в Україні 1932-33 років.

Посол зауважила, що страшний злочин геноциду українського народу, здійснений сталінським режимом, мав на меті назавжди знищити прагнення українців до свободи, до збереження своєї ідентичності, до власної держави, і сьогодні українці знову змушені відстоювати це право.

«Сьогодні ми не маємо права схибити. Ми зробили свій вибір на користь Гідності, Свободи і Європейських Цінностей. Маємо його захистити. І розраховуємо в цьому на Вашу підтримку та підтримку міжнародних партнерів», – додала Посол.

Звертаючись до присутніх, Любов Непоп подякувала Самоврядуванню українців міста Ніредьгаза та особисто його Голові Юдіт Софілканич за реалізацію такої важливої ініціативи у взаємодії з Консульством України в Ніредьгазі, а також керівництву Угорської Греко-Католицької Церкви за її підтримку.

 

Нагадується, що минулого року з ініціативи Самоврядування міста Сегед та його Голови Наталії Шайтош-Запоточної було відкрито пам’ятник жертвам Голодомору в Сегеді, встановлення якого підтримала Угорська Католицька Церква.

Любов Непоп подякувала Угорщині, яка визнала Голодомор 1932-33 років актом геноциду українського народу, та відзначила ту роль, яку в цьому процесі відіграла українська громада Угорщини загалом і Голова Товариства української культури Угорщини Ярослави Хортяні зокрема.

Посол висловила вдячність Будапешту за те, що він і сьогодні підтримує Україну в боротьбі за відновлення територіальної цілісності та миру в протидії російській агресії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 17:42 :40