live
Новини » Політика 101

В США ще у 1992-му використали Інтернет в рамках політичної боротьби, а в Україні лише зараз

Інтернет став полем бою між кандидатами та їхніми прихильниками до, під час та після виборів. Пристрасті не вщухають навіть у день тиші, та чи відповідає це світовим трендам?

Про це йдеться в ефірі програми новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

У 1992 році в США команда тодішнього кандидата від Демократичної партії Білла Клінтона оприлюднила в мережі тексти кількох його промов, а також нарис біографії політика. Тоді ж Боб Доул, кандидат від Республіканської партії, вперше під час телевізійних політичних дебатів назвав у прямому ефірі адресу свого веб-сайту.

Це було великою несподіванкою як для опонентів, так і для журналістів. Саме цей день можна вважати початком політичної боротьби в Інтернеті.

Нині ж чи не всі «перші обличчя» мають свої сторінки у соцмережах. Там проводять активну агітаційну кампанію, спілкуються з виборцями й між собою.

Експерти кажуть про створення самодостатнього паралельного кібер-простору, втім, його вплив на реальність не варто перебільшувати. Деякі фахівці вважають, що в більшості українців довіри до Інтернету все ж немає.

Всесвітньою мережею користуються 70% громадян, однак політичним змістом цікавиться лише певний прошарок. Серед них політики, журналісти або політично стурбовані люди.

Експерти переконані, що в Інтернеті є політично активна група людей, та навряд чи вона має впливив на вибір бабусь і дідусів. Старше покоління обирає, опираючись на телебачення. Без нього й інтернет-ролики не мали би сенсу, пояснюють політтехнологи.

Фахівці певні: зробити виборчу кампанію суто в Інтернеті неможливо ще й тому, що особистих контактів або живих зустрічей жоден монітор не замінить.

Нагадаємо, у Києві 19 квітня з 10-ї години ранку до 22-ї години вечора, у зв’язку із проведенням заходів на НСК «Олімпійський», діятиме обмеження руху транспорту на деяких вулицях.

Ірина Зімен, «Перші про головне»

 

Loading...
Loading...
Loading...