Новини » Світ 18 квітня, 2019, 16:48
У звіті Мюллера згадується про плани Кремля щодо Януковича та Донбасу

«Мирний план», який пропонував керівникові кампанії Трампа Полу Манафорту російський розвідник Костянтин Килимник, передбачав створення на Сході України «автономної республіки» на чолі з президентом-утікачем Віктором Януковичем.

Про це йдеться в опублікованому у четвер, 18 квітня, повному тексті доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера щодо втручання Росії у президентські вибори у США 2016 року, повідомляє Укрінформ.

«Манафорт та Килимник обговорювали (2 серпня 2016 року – ред.) план вирішення політичних проблем в Україні, який передбачав створення «автономної республіки» в індустріальному регіоні на Сході України, Донбасі, та обрання вигнаного 2014 року українського президента Януковича головою цієї «республіки», – йдеться у звіті.

Як зазначається, Манафорт згодом визнав, що план «передбачав «неформальний» спосіб для Росії контролювати Схід України». Він переконував слідство, що Килимник хотів, аби він допоміг донести «мирний план» до Дональда Трампа, але Манафорт, за його словами, «завершив розмову та назвав цей план «схибнутим».

Колишній керівник кампанії Трампа визнав, що пізніше Килимник надіслав ще одного електронного листа, вже 8 грудня 2016 року, тобто після обрання Дональда Трампа, знову ставлячи питання про «мирний план». Крім того, на зустрічах у січні та лютому 2017 року російський розвідник продовжував порушувати тему «мирного плану», стверджував Манафорт.

У доповіді зазначається, що представленню цього «плану» передувала зустріч Килимника з Януковичем у Москві 28 липня 2016 року, яка тривала близько 5 годин. Про цю зустріч російський розвідник розповідав Манафорту

Нагадаємо, 18 квітня Міністерство юстиції США виклало у відкритому доступі всі матеріали розслідування спецпрокурора США Роберта Мюллера щодо втручання Росії у президентські вибори в США.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 18:36 :15