Новини » Економіка 18 квітня, 2019, 23:36
У випадку денаціоналізації «Привату» Мінфін хоче повернути усю суму, яку держава витратила на нього
ZIK
ZIK

Рішення щодо денаціоналізації «Приватбанку» досить тяжко виконати, але його виконання має передбачати повернення 155,3 мільярда гривень, які було витрачено із державного бюджету на капіталізацію цього банку.

Про це під час засідання РНБО, яке транслював телеканал ZIK, заявила міністр фінансів України Оксана Маркарова.

Очільник фінансової системи зауважила, що йдеться про єдиний банк, який був націоналізований протягом останніх років. «Під час націоналізації для того, щоб вивести його і покрити негативний капітал, який був у ньому, ми випустили облігацій на 155,3 мільярда гривень. З них тільки невелика частина була монетизована. Нам досить швидко вдалось стабілізувати ситуацію в банку, а решта залишається в його портфелі», – зазначила міністр.

За її словами, влада йшла на цей крок саме тому, що було чітке рішення, що банк треба врятувати, а вкладників - захистити. Однак таким чином на цю суму збільшилося боргове навантаження України.

«Ми на ці облігації постійно виплачуємо відсотки. Це одна із складових прибутковості цього банку. Але Міністерство фінансів розраховує на повернення цих коштів від прибуткової діяльності і від подальшої приватизації банку, як це встановлено в нашій стратегії», – зауважила Маркарова.

Зокрема, пані міністр наголосила, що Мінфін не погоджується з сьогоднішнім рішенням суду і що вони будуть подавати на нього апеляцію.

Як повідомляли раніше, Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку.

Згодом Президент Петро Порошенко заявив, що скликав нараду в РНБО через рішення суду, який задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку.

Читайте більше новин на тему: Приватбанк

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 10:26 :42