Новини » Політика 18 квітня, 2019, 17:39
У Польщі засудили націоналістів, які напали на українську хресну ходу у Перемишлі

За напад і перешкоджання українській релігійній процесії у Перемишлі (Польща) 19 осіб засудили до обмеження волі строком від 6 до 14 місяців.

Про це повідомляє Польське радіо.

До обмеження волі строком від 6 до 14 місяців засудив у середу, 17 квітня, Районний суд у Перемишлі 19 обвинувачених за перешкоджання процесії греко-католиків і православних, що у червні 2016 року, після заупокійного богослужіння за українських військових героїв, пройшла вулицями Перемишля.

За словами Окружної прокуратури в Перемишлі, щодо одного з обвинувачених, який визнав свою провину, встановлено покарання у вигляді чотирьох місяців обмеження волі.

Засуджених залучать до безоплатної, суспільно корисної праці по 30-40 годин на місяць.

Крім того, п’ятеро чоловіків, котрі відповідали у суді також за нанесення ударів та штовхання одного з учасників процесії, мають сплатити потерпілому по 500 злотих кожен.

Це дещо м’якше покарання, ніж просив прокурор. Він вимагав для підсудних від 6 місяців до 2 років обмеження волі.

Суддя, відповідаючи на слова адвокатів, котрі, зокрема посилалися на події у польсько-українській історії, заявила, що суд не займається оцінкою історії, а релігійна подія, особливо траурна процесія, не є ані відповідним місцем, ані відповідним часом для демонстрації своїх політичних поглядів.

Згідно з обвинувальним актом Окружної прокуратури у Перемишлі, засуджені вульгарними словами ображали учасників урочистої ходи з приводу їхньої національності та силою зупиняли тих, хто йшов попереду процесії, перешкоджаючи ході.

Потерпілі мають намір подати апеляцію на вирок. Можливо, рішення також оскаржить прокуратура.

Нагадаємо, 26 червня 2016 року, група польських націоналістів напала на процесію греко-католиків і православних, котрі після панахиди за воїнів українських визвольних змагань йшли із собору у Перемишлі на місцевий військовий цвинтар, де спочивають солдати Української Народної Республіки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 22:34 :04