Новини » Економіка 18 квітня, 2019, 17:47
У НБУ заперечили можливість повернення «Приватбанку» колишнім власникам
ZIK
ZIK

Повернення «Приватбанку» колишнім власникам через скасування націоналізації – неможливе.

Про це під час екстреного брифінгу Нацбанку та Мінфіну, який транслював телеканал ZIK, заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

За її словами, «Приватбанк» сьогодні є найбільшою та найприбутковішою фінансовою установою країни, адже клієнтами цього банку є 22 мільйони українців. Рожкова також наголосила, що «Приватбанк» працює прозоро і стабільно та повністю виконує зобов’язання перед клієнтами.

«Лише 2 роки тому держава була змушена рятувати банк задля забезпечення фінансової стабільності всієї країни. Цей порятунок коштував платникам податків більше ніж 155 мільярдів гривень. Націоналізація «Приватбанку» була вимушеним кроком і відбулася відповідно до чинного законодавства. Вона була підтримана РНБО та урядом нашої країни», – підкреслила Рожкова.

Єдиною альтернативою націоналізації «Приватбанку», продовжила перша заступниця голови НБУ, була його ліквідація. Однак ліквідація банку створювала загрози для всієї банківської системи країни та фінансової стабільності.

Рожкова також повідомила, що «Приватбанк» було визнано неплатоспроможним через масштабні шахрайські схеми на суму 5,5 млрд дол.

«А повернення цих коштів державі та притягнення винних до відповідальності є зобов’язанням банку та однією з умов меморандуму про співпрацю між Україною та МВФ», – додала вона.

Окрім цього, перша заступниця голови НБУ наголосила, що на сьогоднішній день єдиним акціонером «Приватбанку» є народ України, тому НБУ буде захищати акціонерів банку за будь-яких умов.

Як повідомляли раніше, Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку.

Читайте більше новин на тему: Приватбанк

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 10:15 :53