Новини » Події 18 квітня, 2019, 16:24
Що не довів відповідач: в Окружному адмінсуді прокоментували рішення щодо «Приватбанку»
ZIK
ZIK

Рішення Окружного адміністративного суду щодо скасування націоналізації «Приватбанку» прийняли у зв’язку з тим, що відповідачі не довели правомірність віднесення банку до неплатоспроможних.

Про це під час брифінгу щодо скасування судом націоналізації «Приватбанку», який транслював телеканал ZIK, повідомив суддя-речник Окружного адміністративного суду міста Києва Богдан Санін.

Речник зазначив, що рішенням Окружного адмінсуду задоволено кілька позовних вимог щодо скасування, зокрема, двох рішень НБУ, постанови КМУ та низки наказів Фонду гарантування вкладів фізосіб, які стосувалися безпосередньо націоналізації «Приватбанку», зокрема, віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

Богдан Санін повідомив, що рішення було ухвалено колегією суддів у складі трьох осіб, яка не змінювалася від початку розгляду справи. З його слів, справа надійшла до Окружного адмінсуду ще в червні 2017 року. З того часу відбулося 16 судових засідань. Справа має понад 50 томів. Богдан Санін зауважив, що справа є складною, тому її розглядали майже два роки.

З його слів, засідання було закритим, і участь у ньому брали виключно учасники у справі, натомість вільних слухачів не допускали для збереження банківської таємниці. Богдан Санін зауважив, що суд ухвалив вступну та резулятивну частину рішення: «Це неповний текст рішення, там відсутнє викладення мотивів прийняття рішення». Повний текст рішення буде через 10 днів, поінформував він.

«Таке рішення приймалося у зв’язку з тим, що відповідачі не довели правомірність віднесення банку до неплатоспроможних, відповідно до тих всіх критеріїв, якими визнається банк неплатоспроможним. …Стаття 76-та Закону України «Про банки і банківську діяльність» чітко визначає критерії, за яких банк є неплатоспроможним. На думку колегії суддів, відповідачі це не довели», – заявив він.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації «Приватбанку».

Національний банк України збирається оскаржувати рішення Окружного адміністративного суду міста Києва щодо «Приватбанку».

У Міністерстві фінансів готуються до подання апеляції на рішення суду щодо незаконної націоналізації «Приватбанку».

Читайте більше новин на тему: Приватбанк

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 02:02 :04