Новини » Політика 18 квітня, 2019, 17:43
Російське видання назвало людей з оточення Путіна, причетних до фінансування Зеленського
Володимир Зеленський. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Володимир Зеленський. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Російське видання The Insider повідомило про те, що зламане листування бойовика збройного угруповання «ДНР» Дмитра Хавченка вказує на те, що кампанія кандидата в президенти України Володимира Зеленського фінансується представниками російських спецслужб, а, зокрема, людьми так званого фінансиста «русского мира» Костянтина Малофєєва і радника Путіна Владислава Суркова.

Розслідувачі The Insider вивчили листування і з’ясували, про які листи і гроші йдеться, пише ZN.UA.

Зазначається, що 7 квітня український центр «Миротворець» звернувся до правоохоронців з інформацією про те, що «25 лютого 2019 року офіцер російських спецслужб Андрій Пінчук після узгодження з невідомими особами, дав безпосередню вказівку фактичному власнику криптобіржі WEX і бойовику з «ДНР» Хавченку Дмитру Васильовичу періодично виводити з криптовалюти в готівкову форму значні суми грошей з метою подальшої їх передачі за наявними каналами для фінансування передвиборної кампанії кандидата в президенти України Володимир Зеленського».

«Миротворець» посилався на зламану переписку бойовика «ДНР» Хавченка, який керує кримським відділенням «Союзу добровольців Донбасу».

Розслідувачі пишуть, що Хавченко – людина Олександра Бородая, який раніше працював піарником Малофєєва, а після вторгнення в Україну був так званим «прем’єр-міністром» «ДНР». Полковник ФСБ РФ Пінчук також брав активну участь в агресії проти України і тоді був «міністром держбезпеки» «ДНР». У той же час «міністром оборони» « ДНР» був Ігор Гіркін (він же Стрєлков), який також працював на Малофєєва. Сьогодні Пінчук глава «Московського відділення Союзу добровольців Донбасу», який курує Сурков.

Судячи з листування, пише видання, в ніч на 25 лютого цього року Пінчук дав знак Хавченку про те, що необхідно перевести «перші 200 тисяч» на «акції коміка», а решта буде вирішуватися в залежності від результатів соціології. Хавченко через кілька годин відповідає, що починає «вивод з крипти» і що гроші прийдуть адресату протягом тижня.

<nbsp;>

26 лютого Хавченко написав листа на адресу штабу Зеленського в Миколаєві (mykolaiv@ze2019.com), де стоять лише дві цифри – 4 і 200 – і як випливає з попереднього листа, це означало 4 перекази по 200 тисяч.

<nbsp;>

The Insider встановив справжність адреси електронної пошти Хавченка, і розслідувачі знайшли старе резюме Пінчука, де вказано саме цей email.

<nbsp;>

Видання пише, що є факти, які вказують на ймовірність такого фінансування: ще в 2014 році Сурков планував фінансувати кандидатуру Зеленського – про це стало відомо за довго до того, як Зеленський став думати про участь у виборах.

Зазначається, що сам факт того, що ще в 2014 році Кремль готувався виділити кілька сотень тисяч доларів для підтримки Зеленського – досить важливий контекст, з огляду на свіжу зламану переписку бойовика «ДНР».

У розслідуванні проекту Bihus.Info йдеться про ролі юриста Коломойського Андрія Богдана у роботі штабу Зеленського. Богдан, не маючи офіційного статусу в штабі, проводить консультації та зустрічі від імені кандидата у президенти. У грудні минулого року Богдан разом з командою «95 кварталу» провели чотири дні в Ізраїлі. Через чотири дні після їх повернення до України стартувала передвиборча кампанія Зеленського.

За даними проекту «Схеми», в 2017-2018 Зеленський 13 разів літав до міст, де мешкає олігарх Ігор Коломойський: 11 раз до Женеви і двічі до Тель-Авіва. У кожній другій поїздці Зеленського супроводжував довірений юрист Коломойського Андрій Богдан.

Крім того, 3 квітня Богдан зустрічався з директором НАБУ Артемом Ситником, щоб обговорити «антикорупційну стратегію» Зеленського.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 12:17 :39