Новини » Світ 18 квітня, 2019, 17:21
Росія втручалася у вибори США, проте Трамп не був у змові з Москвою, – звіт Мюллера

Генеральний прокурор Сполучених Штатів Америки Вільям Барр у четвер, 18 квітня, передав в Сенат доповідь спеціального прокурора Роберта Мюллера, який очолював розслідування ймовірного втручання Росії у президентські вибори 2016 року.

Про це йдеться на сайті міністерства юстиції США, передає Deutsche Welle.

За словами Барра, уряд РФ намагався втрутитися в американські вибори.

«Однак завдяки ретельному розслідуванню спецпрокурора ми тепер знаємо, що російські оперативники, які здійснювали ці схеми, не співпрацювали з президентом Трампом або кампанією Трампа», – зауважив він.

Так, генпрокурор нагадав про два випадки втручання РФ у вибори в США. Перший – за допомогою пов’язаної з російським урядом «фабрики тролів», а другий – спроби російських військових чиновників зламати електронну пошту та викрасти документи, пов’язані з Демократичною партією та Гілларі Клінтон.

Водночас Барр підкреслив, що Мюллер встановив десять випадків ймовірного втручання Трампа у його розслідування.

«Після того, як не було виявлено змови з Росією, в доповіді спецпрокурора розглядається питання про те, чи могли певні дії президента вважатися перешкодою для розслідування... У доповіді йдеться про десять епізодів, в яких бере участь президент», – наголосив він.

Мюллер не виніс «прокурорського рішення» щодо цієї частини справи, а Барр та його заступник Рід Розенштейн дійшли висновку, що доказів недостатньо для пред’явлення звинувачення президенту.

Крім того, сам Трамп привітав результати розслідування Мюллера. «Ніякої змови. Ніякої перешкоди розслідуванню. Гра завершена», – написав він у Twitter.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 04:52 :34